Play off DHL Superpoháru: Kometa má Salcburk, Hradec pojede do Varů

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Krátká základní část DHL Superpoháru je minulostí, teď už jsou na řadě vyřazovací boje! Nejlepším juniorským týmům startují ve čtvrtek 12. března, vítěze poznáme těsně před koncem měsíce.

Chance liga na Hokejka TV

Do play off se letos nedostal ani jeden z finalistů loňské nejvyšší soutěže, tedy Sparta Praha a Oceláři Třinec, nebo ambiciózní Liberec. Základní skupiny pro ně znamenaly až příliš těžké síto. O trofej pro vítěze DHL Superpoháru se nyní poperou týmy z prvních a druhých míst.

Jakým klíčem dochází k jejich nasazení do vyřazovacích bojů?

Vytvořily pomyslný žebříček, v němž se nejprve seřadily celky z prvních a následně celky z druhých příček, a to podle průměru získaných bodů na jedno utkání.

Nejlepším „prvním“ týmem jsou tedy Karlovy Vary, následují Pardubice, rakouská akademie Red Bull Salcburk a Olomouc. Pořadí mužstev z druhých míst ovládlo Kladno před Kometou Brno, Plzní a Hradcem Králové.

Ve čtvrtfinále se střetne nejlepší tým z prvních míst s tím nejhorším z druhých a podobně. Karlovy Vary tedy mají Mountfield (stejně jako v mužské extralize), Pardubice zase Plzeň, Salcburk se střetne s Kometou a Olomouc s Kladnem.

Podle nasazení se následně sestaví i dvojice pro semifinále – nejlepší postupující vyzve nejhoršího a zbylí dva se utkají spolu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Všechna tři kola play off se hrají na dva vítězné zápasy, s tím, že první a případný třetí zápas se odehrají na ledě lépe postaveného celku a druhý na ledě hůře postaveného.

Ale pozor – čtvrtfinálová série Salcburku s Kometou tvoří výjimku. V souladu s propozicemi turnaje začne na hřišti hůře umístěného družstva, tedy v Brně, a druhé a případné třetí utkání se odehrají na rakouské půdě. Obdobně by se pokračovalo v případě dalších sérií, pokud by Salcburk postupoval. Důvodem je eliminace trojího cestování.

Pro každé kolo je vyhrazen týden – čtvrtfinále začne ve čtvrtek 12. března, semifinále ve čtvrtek 19. března a finále ve čtvrtek 26. března. Vítěze poznáme o dva či čtyři dny později.

Pokud zápasy play off nepoznají vítěze v základní hrací době, bude následovat prodloužení čtyři na čtyři hrané na deset minut, případně samostatné nájezdy s pěti střelci na každé straně.

Nasazení týmů pro play off

1. HC Energie Karlovy Vary (bodový průměr 2,50)
2. HC Dynamo Pardubice (2,22)
3. EC Red Bull Salcburk (2,00)
4. HC Olomouc (1,75)
5. Rytíři Kladno (2,25)
6. HC Kometa Brno (2,11)
7. HC Škoda Plzeň (1,88)
8. Mountfield HK (1,75)

Rozpis čtvrtfinále play off

Čtvrtek 12. března – 1. zápasy:
HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK
HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň
HC Kometa Brno – EC Red Bull Salcburk
HC Olomouc – Rytíři Kladno

Sobota 14. března – 2. zápasy:
Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary
HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice
EC Red Bull Salcburk – HC Kometa Brno
Rytíři Kladno – HC Olomouc

Pondělí 16. března – případné 3. zápasy:
HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK
HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň
EC Red Bull Salcburk – HC Kometa Brno
HC Olomouc – Rytíři Kladno

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz