Plekanec: Máme čtyři dobré lajny, to je klíčové. Co říká o rozhodčích?

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

Bylo tak sotva patnáct minut po zápase, Tomáš Plekanec už ale na rozhovor přišel v riflích a ve svetru. Třeba o kus dál stojící Petr Vampola mluvil s novináři ještě s hokejovými kalhotami na sobě.

Nový fanshop

„Tak jasně, převlékl jsem se rychle, jdeme odpočívat a spát," usmívá se velký hokejový profesionál. 

Kromě toho, že vyhrál soud v Kanadě, ho potěšila další kladenská výhra. Po úterním debaklu 5:1 tentokrát Rytíři porazili Duklu 5:3. „V úterý jsme ten zápas zvládli dobře. Ve středu do toho Jihlava samozřejmě nastoupila jinak. Ale myslím, že jsme hráli dobře i teď, ale oni se drželi a bylo to vyrovnané až do konce," hodnotí Plekanec.

Po základní části čtvrté Kladno je tak jeden vítězný zápas od postupu do baráže. Zato vítěz základní části je v kritické situaci. „Vedení 3:1? My jsme nic neočekávali. Připravovali jsme se prostě na play off. Je to těžká série a ještě zdaleka není konec," brzdí Plekanec předčasnou euforii.

Rytířům možná může vyhovovat, že Dukla po úterním zápase cítila křivdu. Jihlavský trenér František Zeman na tiskové konferenci přičítal porážku i rozhodčím: „Ano, je pravda, Kladno vyhrálo, ale myslíme si, že za velkýho, velkýho přispění těch čtyřech pánů, co si říkají rozhodčí."

„Rozhodčí mají strašně těžkou práci, ať je to tady nebo v NHL."

Co si o tom myslí první kladenský centr? „Tohle asi nebudu komentovat. To ať si vyřídí oni. Přerov to dělal taky, Jihlava teď taky. To je jedno – tak to v play off někdy bývá," popisuje Plekanec. „Rozhodčí mají strašně těžkou práci, ať je to tady nebo v NHL. A těžké je to hlavně tady v Čechách s naší mentalitou. Dál to víc komentovat nebudu, to je jedno."

Sám Plekanec má na jízdě Rytířů v play off velkou zásluhu. V deseti zápasech dal čtyři góly a u devíti se podílel asistencí. Třeba ve středu strávil na ledě přes 24 minut!

Ve vyřazovacích bojích Chance ligy je produktivnější už jen českobudějovický Václav Karabáček. „Já bych svoje výkony nehodnotil. Nejsem tu kvůli vlastním výkonům – já se snažím pomoct týmu do baráže a pak případně do extraligy. A tam zdaleka nejsme," hlásí 36letý útočník.

Každé jeho slovo dokazuje, že toho v kariéře zažil už spoustu a že je to profesionál jako málokdo.

Před domácím dvojbojem udělali kladenští trenéři změnu v prvních dvou útocích. K Plekancovi a Jaromíru Jágrovi poslali Tomáše Redlicha. Antonín Melka nově hraje vedle Petra Vampoly a kapitána Jakuba Strnada. 

„My jsme dostali do lajny jednoho rychlého hráče a ta druhá lajna zase dostala skvělého technického hokejistu," říká o rošádě Plekanec. Posila z Montréalu za dva zápasy s novým parťákem zapsala tři body. A Melka? Ten zazářil třemi góly. „Vyplatilo se to v obou zápasech. Snad to bude fungovat dál," těší Plekance.

Velkou sílu mají ale i další dvě kladenské formace: vždyť v nich hrají takoví borci jako Ladislav Zikmund, Patrik Machač, Šimon Jelínek, Adam Kubík, Tomáš Kaut a Daniel Kružík. „Máme čtyři dobré lajny, které hrají velmi dobře. Je to vidět na těch gólech – každá lajna k nim přispívá," potvrzuje Plekanec. „To je klíč k úspěchu, že jsme vyhráli už první sérii a vedeme i teď."

„My jsme dostali do lajny jednoho rychlého hráče a ta druhá lajna zase dostala skvělého technického hokejistu."

Na kladenský ČEZ Stadion byl ve středu úžasný pohled. Bylo vyprodáno (5 200 diváků) a fanoušci stáli všude možně, kde mohli. 

A ta atmosféra! Ta byla parádní.

„Vždy, když tady přijde plný dům, je super atmosféra. Fanoušci jsou tady úžasní a já si strašně užívám, že vyhráváme a zápasy mají takovou atmosféru," děkuje Plekanec, vzor hokejového srdcaře. „Snad je ještě potěšíme, uděláme poslední krok, který bude hodně těžký, a postoupíme do baráže."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz