сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Plekanec zakopl o modrou a vkleče skóroval! Byl to instinkt, říká o své parádě

Tomáš Plekanec skóroval vkleče

28. listopadu 2022, 22:21

Petr Pavlík

Útočník Tomáš Plekanec v utkání proti Spartě vyrovnal krásnou trefou na 1:1, ale bohužel pro něj a celý kladenský tým se jednalo o jedinou branku na ledě extraligového giganta. Rytíři padli v Praze jasně 1:5, ale jejich herní projev zejména v první polovině zápasu nevypadal špatně.

„V utkání jsme měli spoustu dobrých věcí. Sehráli jsme dobře i naše přesilové hry, kde jsme si vypracovali několik dobrých šancí, které mohly skončit gólem, ale místo toho jsme inkasovali a bylo v podstatě po zápase. Mohli jsme minimálně znovu pomýšlet na vyrovnání a utkání by vypadalo jinak. Jejich brankář chytil gólovou tutovku, bohužel,“ litoval porážky Tomáš Plekanec.

Spolehlivý centr na vhazování vyrovnal v první třetině téměř z ničeho nic, když sparťané upustili ze svého tlaku před brankářem Landonem Bowem. Najetého útočníka se čtrnáctkou na zádech výborně našel Martin Procházka.

„Já jsem zakopl někde u modré čáry, takže to faul nebyl. Doufal jsem, že mi jejich obránce nezablokuje hokejku. Plácnul jsem do kotouče, který nakonec skončil v brance. Škoda, že byl jediný. Nebylo to nic platné,“ litoval.

„Byl to instinkt. Cítil jsem, že gólman půjde v brankovišti dolů a snažil jsem se kotouč zvednout co nejvíc nahoru. To se mi podařilo, ale bohužel to byl jen jeden gól.“

Z pohledu diváka vypadala Plekancova akce náramně, když kladenský útočník zvedl v nevýhodné pozici kotouč do horní části branky. „Nevím, jak to vypadalo z tribuny, těžko říct. Byl to instinkt. Cítil jsem, že gólman půjde v brankovišti dolů a snažil jsem se kotouč zvednout co nejvíc nahoru. To se mi podařilo, ale bohužel to byl jen jeden gól,“ připomněl Plekanec.

Kladenští hokejisté v předchozím utkání doma sfoukli Olomouc pěti góly, ale bohužel pro ně na svůj předešlý výkon v hlavním městě nenavázali. „Je to škoda. Udělali jsme více chyb, které jsme v minulém utkání proti Olomouci neudělali. Sparta je samozřejmě kvalitní tým, který umí takové věci potrestat, což se přesně stalo. Dostali jsme je na koně,“ hlesl zkušený forvard.

Jak se mu hrálo v celkem slušně zaplněné libeňské hale? „Když hrajeme v O2 areně, vždycky je tady skvělá atmosféra. Užívám si to. Takové zápasy hraju nejraději, jen škoda, že pro nás utkání nedopadlo s lepším výsledkem,“ uzavřel po porážce 1:5.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz