Plíhal hlásí comeback do 2. ligy! Bude hráč, trenér i manažer

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

Třetí nejvyšší soutěž se může těšit na hvězdné jméno: po krátké štaci v německém Landshutu se k Vlkům vrátí někdejší útočník NHL Tomáš Plíhal.

Chance liga na Hokejka TV

Tentokrát se vrací nejen jako hráč, současně bude i hlavním trenérem a k tomu sportovním manažerem. Na pozici kouče vystřídá Karla Hornického.

„Tomášův úkol bude nejen trénování, ale i vyhledávání vhodných hráčů do sestavy A-týmu a skladba kádru,“ potvrdil na jabloneckých stránkách generální manažer David Bartel.

Sedmatřicetiletý Plíhal bude pro rozvoj jabloneckého klubu klíčový: čerpat může mimo jiné ze zkušeností z NHL, kde má 93 startů za San Jose Sharks.

Mezi jeho další úspěchy patří vítězství na juniorském Memorial Cupu, titul z Finska nebo stříbro s Třincem.„Jsme rádi, že jsme se dohodli a můžeme takto zvýšit sportovní kvalitu seniorského týmu. Je to další krok kupředu ve vizi, kterou chceme v Jablonci rozvíjet. Tomáš je v tom s námi za jedno,“ těší Bartela.

„Je to další krok kupředu ve vizi, kterou chceme v Jablonci rozvíjet."

Jablonec má za sebou nepovedený ročník: tradiční druholigový favorit skončil ve skupině Sever až sedmý. Letos doufá v návrat mezi špičku.

Pomoci k tomu mají návraty bývalých opor v čele s Lukášem Abrahamem, Tomášem Brokešem a právě Tomášem Plíhalem.

Plíhal rozdělil loňskou sezonu mezi tři týmy: začal na Kobře (12 utkání, 9+17), pak se z rodinných důvodů vrátil do Jablonce (16 zápasů, 8+18) a během přestupové uzávěrky odešel do druhé německé ligy (Landshut, 8 utkání, 4+5). 

Aktuální kádr HC Vlci Jablonec nad Nisou

Brankáři: Jakub Jelínek, Michal Krofta, Jan Král.

Obránci: Michal Pavlů, Tomáš Čechura, Petr Pilař, Tomáš Tržický.

Útočníci: Tomáš Plíhal, Daniel Miškovský, Matyáš Kačírek, Petr Král, David Homolka, Tomáš Brokeš, Marek Frk, Kryštof Bouřil, Martin Jursa, Michal Gecko, Robin Kulda, Tomáš Jakubec, Lukáš Folda.

Foto: Miroslav Zdražil, hcdecin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz