Plivanec do tváře či vražda hokeje! Hráči jsou proti uzavření extraligy

Foto: Michal Beránek, iSport.cz

8. ledna 17:47

Adam Bagar

Extraligoví hokejisté nesouhlasí s návrhem uzavření nejvyšší soutěže v průběhu letošní sezony 2019/20, v referendu České asociace hokejistů vyjádřilo svůj negativní postoj 266 z 283 hráčů!

Esport hokejová liga

„Dali jsme prostor hráčům, aby vyjádřili svůj názor, protože se jich případné uzavření soutěže bezprostředně týká. Drtivá většina s tím nesouhlasí. Jedná se totiž o účelový, a s ohledem na předsezónní ohlášení přímého postupu a sestupu, zcela nepochopitelný nesystémový krok,“ hlásí prezident výkonného výboru CAIHP Libor Zbořil.

Ne všichni hráči se referenda zúčastnili. Odmítl mimo jiné Jaromír Jágr, který prý patří k zastáncům uzavření soutěže. „Je pro mě největší ikonou českého i světového sportu, ale tohle je pro mě obrovské zklamání. Když jsem si to poprvé přečetl, naskočila mi husina,“ přiznává Zbořil s tím, že se pokusil s legendou spojit, ale neúspěšně.

Pro uzavření Tipsport extraligy v probíhající sezoně hlasovalo pouze sedmnáct hráčů, navíc z klubů, které jsou ohroženy sestupem. Jinak mají extraligoví hokejisté jasno. „Kluby by měly mít o co hrát v každé sezoně. Ať už o play off, titul, nebo padáka. Nikoho nebaví hrát utkání, ve kterých o nic nejde,“ má jasno Milan Gulaš.

Podobně jako plzeňský kapitán mluví i další borci. „Ať už je ta informace pravdivá, nebo jen fáma, je to zkrátka hloupost. Jsme tady proto, abychom se proti tomu postavili, zvedli prapor a k uzavření naší nejvyšší soutěže nedošlo. Při naší mentalitě takový model nikdy nemůže fungovat,“ ví útočník Mladé Boleslavi Michal Vondrka.

Jak hlasovali hráči jednotlivých klubů TELH?

Mountfield HK 26/0
HC Sparta Praha 25/0
HC Energie Karlovy Vary 24/0
HC Oceláři Třinec 23/0
HC Škoda Plzeň 23/0
BK Mladá Boleslav 23/0
Bílí Tygři Liberec 19/0
HC Kometa Brno 19/0
Rytíři Kladno 16/0
PSG Berani Zlín 15/0
HC Olomouc 15/3
HC VÍTKOVICE RIDERA 15/5
HC VERVA Litvínov 12/3
HC Dynamo Pardubice 11/6

Všichni se shodují na tom, že by utrpěla také návštěvnost. „Úroveň extraligy stoupá a bylo by hloupé od toho ustoupit. Pokud by se uzavřela, byla by spousta zápasů, které by fanoušky ani nezajímaly,“ říká hradecký Radek Smoleňák. „Kolik by jich asi přišlo na utkání týmů ze spodku tabulky?“ ptá se karlovarský Václav Skuhravý.

Česká asociace hokejistů považuje záměr APK za nesystémový, účelový a neetický, jehož důsledkem bude výrazné snížení kvality českého hokeje či odliv zkušených a kvalitních hráčů, kteří táhnou fanoušky na stadiony. „Je to plivnutí do tváře všem, co milují hokej. Krádež a vražda českého hokeje za bílého dne,“ líčí Libor Zbořil.

„Je to plivnutí do tváře všem, co milují hokej. Krádež a vražda českého hokeje za bílého dne.“

„APK nepředložila jasné argumenty, proč s touto myšlenkou přišla. Změna bude jen profitem pro kluby, které jsou ohroženy sestupem nebo chtějí ušetřit na platech hráčů. Vytvoří se tím tlak na jejich odchod do zahraničí a dojde k prohloubení rozdílů mezi týmy. Sníží se kvalita extraligy i první ligy, kde by nebylo o co hrát,“ dodává.

Zbořil je připraven bránit zájmy hráčů také právní cestou. „Jsme připraveni proti případnému rozhodnutí právně zbrojit. Minimálně u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ten už v roce 2007 řešil zájem APK uzavřít extraligu, ale vydal k tomu nesouhlasné stanovisko,“ prozrazuje prezident výkonného výboru České asociace hokejistů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz