Plnou parou vpřed! České mladice prodloužily smlouvy v Djurgardenu

Tereza Plosová | Foto: Facebook Djurgardens IF

Mladým českým hokejistkám svědčí rozvoj v elitních zahraničních soutěžích. Platí to i o trojici krajanek z Djurgardenu, které budou v hlavním švédském městě pokračovat.

Pokud jde o kanadské bodování mladých hráček, na tabulky švédské seniorské soutěže SDHL se českým fanouškům dívá moc příjemně. Dokonce až do věkové kategorie U21 letos nebylo v lize produktivnější hráčky než osmnáctileté Adély Šapovalivové.

Asi nejzářivější vycházející hvězdička našeho ženského hokeje si ve 32 zápasech za MoDo připsala 29 bodů (11+18), což jí dokonce vyneslo do elitní dvacítky produktivity celé soutěže. Sedm zářezů (1+6) přidala v deseti utkáních play off – to jí stačilo na nejlepší desítku.

Šapovalivová už loni při odchodu z Česka podepsala na severu smlouvu na dva roky, v týmu letošních finalistek ji tak s jistotou čeká další sezona, ve které může řádit ještě víc. Spokojenost s našimi mladicemi nicméně panuje i v Djurgardenu, jenž v uplynulém ročníku došel do čtvrtfinále.

Klub ze Stockholmu tak nyní oznámil, že prodloužil smlouvy s kompletní trojicí českých útočnic – Lindou Vocetkovou, Terezou Plosovou a Hanou Haasovou. „Plnou parou vpřed!“ napsal k tomu na své sociální sítě.

(Zde si nelze odpustit poznámku: Ve Švédsku se ženský hokej těší takovému respektu, že tuto i další novinky z ženského týmu oznamuje klub na svých hlavních profilech, které mají i přes sto tisíc sledujících.)

„Všechny tři jsou mladé a výborně se rozvíjejí. V minulé sezoně udělaly velké kroky kupředu. Jsme rádi, že je v našem týmu máme, protože zapadají do našich představ,“ uvedl pro klubové stránky Rickard Härdstam, sportovní ředitel Djurgardenu.

„Jsou to tři báječné hráčky, které se svým projevem trochu liší, ale všechny týmu přispívají.“

Nejzkušenější členkou tria je 20letá Haasová, která v SDHL strávila už tři roky, ale každý v jiném klubu. Po štacích v Göteborgu a Leksandu se nyní poprvé nemusí v létě stěhovat. I v hlavním městě si udržela produkci nad deseti góly za sezonu, s dvanácti brankami byla druhou nejlepší střelkyní týmu.

Největší očekávání směrem k budoucí kariéře předcházejí Plosovou, která má namířeno na univerzitu v Minnesotě. Předtím se ale ve Švédsku pokusí navázat na znamenitý první rok: Se ziskem 23 bodů (8+15) byla třetí nejproduktivnější juniorkou v lize.

Sedmnáctiletá Vocetková patřila k úplně nejmladším hráčkám v soutěži, jen osm jiných hokejistek její věkové kategorie letos odehrálo přes dvacet zápasů. Další členka stříbrné české osmnáctky z lednového MS se uvedla dvěma góly.

„Jsou to tři báječné hráčky, které se svým projevem trochu liší, ale všechny týmu přispívají. Hana jde do každého zápasu důrazně, Plosová je hodně rychlá a Linda pracuje naplno po celém hřišti,“ řekl Härdstam.

Vůbec nejmladší českou krajankou mezi švédskou elitou byla v uplynulé sezoně Barbora Prošková. Ta v Brynäs více střídala juniorku a záložní seniorský celek, kromě toho ale dostala i pět utkání v základní části SDHL a dokonce sedm v play off.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz