сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Plzeň byla první volbou. A Amerika? Neskutečně mi pomohla, líčí Pour

Jakub Pour | Foto: Marek Švamberg, hcplzen.cz

5. prosince 2022, 18:20

Jakub Štěrba

Plzeň v polovině sezony hlásí návrat svého odchovance. Jakub Pour ukončil své působení v zámoří a nyní se vrací zpět na západ Čech. Za indiány v minulosti již odehrál 162 extraligových utkání. S klubem uzavřel smlouvu až do konce ročníku 2023/24.

Jaké byly vaše poslední dny a jaké to je být zase zpátky?
Přiletěl jsem v sobotu a trošku se vzpamatovávám z cesty a časového posunu, takže všechno je takové čerstvé, ale už se těším, až opět vyjedu na led a nastoupím do prvního zápasu tady před fanoušky. Jsem plný očekávání.

Jak se vše dospělo k tomu, že vás opět uvidíme v plzeňském dresu?
To je spíš otázka na agenta. Ale mně osobně pan Straka zavolal už začátkem sezony, když jsem byl poslán do ECHL. Tehdy jsem říkal, že bych tam chtěl ještě chvilku vydržet a třeba následně postupem času, že se můžeme dohodnout. Už po dvou měsících jsme se s agentem rozhodli, že nejlepší cesta bude ta, že se vrátím zpět. A s Plzní to bylo víceméně jednoduché, protože z obou stran byl zájem. Domluvili jsme se prakticky během jednoho dne, všechno šlo tak, jak mělo. Jsem rád, že Plzeň projevila zájem, navíc sám osobně jsem se chtěl vrátit.

„Všichni jsme se shodli, že nejlepší pro mě bude se vrátit do Plzně."

Byla Plzeň vaší první volbou?
Přesně tak. Měl jsem zprávy, že zájem měly i jiné kluby, ale všichni jsme se shodli, že nejlepší pro mě bude se vrátit do Plzně. Jsem rád, že to takhle dopadlo a že mohu být zpět.

Zůstával jste v zámoří, protože jste věřil, že by se mohlo vše zlomit?
Bylo to tak. Nechtěl jsem se zachovat tak, že mě pošlou dolů do ECHL a já se na to hned vykašlu. Chtěl jsem tomu ještě něco dát, ale bohužel jsem se víceméně jen hodně trápil. Nikam už se to poté neposunovalo, takže jsem usoudil, že nejlepší rozhodnutí bude změnit angažmá.

„Nechtěl jsem se zachovat tak, že mě pošlou dolů do ECHL a já se na to hned vykašlu. Chtěl jsem tomu ještě něco dát."

Proč to podle vás nevyšlo? A je to velké zklamání?
V tuhle chvíli to bylo tak, že Chicago už nemělo takový zájem, abych se posunul do AHL nebo do NHL. Bylo to hodně spojené s minulou sezonou, protože se mi nedařilo úplně tak, jak bych chtěl nebo jak bych očekával. Bylo to i z různých důvodů, které bych tu už ale nechtěl vytahovat. Neměl jsem takovou výkonnost v tu chvíli, abych tam zůstával nebo dostal šanci jít nahoru.

Mohlo vše souviset také s tím, že se v Chicagu vyměnilo vedení? Když jste tam nastupoval, tak tam přece jen byl jiný manažer…
To těžko říct, to už je spíš otázka na ně. Bohužel, už když jsem přiletěl, tak první měsíc jsem byl v kempu a tam jsem cítil, že zájem není. Avšak tehdy mi to to ještě nikdo neřekl. Potom jsem dostal informaci, že bych měl hrát v ECHL snad celou sezonu.

Trenér Petr Kořínek na tiskové konferenci po utkání s Českými Budějovicemi prozradil, že jste spolu už mluvili.
To bylo jen rychlé přivítání. Nic jsme nestihli probrat kolem mé pozice nebo čehokoliv okolo hokeje. Jen jsem jim před zápasem popřál, aby to proti Budějovicím dobře dopadlo, což se povedlo a jsem za to rád. Všechno ostatní se bude řešit během týdne.

„Nyní víc dokážu využívat svoje fyzické parametry. Jsem za tuhle šanci v Americe moc rád, věřím, že mi to do budoucna jenom pomůže."

Jak velké zkušenosti jste si přivezl z Ameriky?
Podle mého mi to neskutečně pomohlo. Změnil jsem se lidsky, dokázal jsem se více osamostatnit, navíc jsem se naučil jazyk. I hokejově jsem změnil trošku styl. Nyní víc dokážu využívat svoje fyzické parametry. Jsem za tuhle šanci v Americe moc rád a věřím, že mi to do budoucna jenom pomůže.

Jaký se praktikoval hokej v nižších amerických soutěžích? Sedělo vám to?
AHL je kvalitnější, avšak ani ECHL není zdaleka nějaký prales. Liga má rozhodně úroveň, hraje se podobným stylem jako v AHL. Ale v té vyšší soutěži hrají především hráči, kteří jsou draftovaní v prvním kole, takže tam je ještě více té šikovnosti. Nicméně je to hlavně o rychlosti a bojovnosti. Musíte umět vybojovat puk, následně jít rychle do branky a obecně o tvrdé práci.

„Vracím se do prostředí, které znám a ve kterém se cítím komfortně."

Jak se podle vás změnila Plzeň během doby, co jste tu nebyl?
Od té doby, co jsem tu nebyl, tak tu jsou jen jiní trenéři, ale spousta hráčů je tu stejných. S hodně hráči jsem tu už hrál nebo dokonce i vyrůstal. Vracím se do prostředí, které znám a ve kterém se cítím komfortně.

Jaké budete mít pocity před prvním zápasem? Zřejmě nastoupíte v pátek v zápase proti Olomouci…
Určitě bude převládat natěšení. Myslím si, že bude i lehčí nervozita. Přece jen to bude po více než roce, co nastoupím v Plzni před domácím publikem. Já normálně bývám před zápasem lehce nervózní, ale vše ze mě vždy spadne po prvním střídání. Ale nemyslím si, že to bude něco hrozného, naopak se extrémně těším. Věřím, že Plzni pomůžu k dalším výhrám.

Jakub Pour

Jakub Pour | Foto: hcplzen.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz