Plzeň přišla o Pavelku, ve hře je i příchod dalšího gólmana

Foto: Jan Štěpánek, hcskoda.cz

V Plzni řeší před startem Tipsport extraligy nepříjemné trable, delší dobu se totiž musejí obejít bez brankářské posily Jaroslava Pavelky.

NHL 20

Šestadvacetiletý gólman se zranil během posledního tripu v Lize mistrů. Ve 47. minutě utkání na ledě finské Hämeenlinny odstoupil pro zdravotní problémy, v dánském Rungstedu už týmu chyběl a odcestoval na vyšetření zpátky do Česka.

„Jarda bude chybět minimálně měsíc.“

Po něm trenéři nedostali vůbec příznivé zprávy. „Minimálně měsíc bude chybět,“ prozrazuje trenér Ladislav Čihák k absenci Jaroslava Pavelky. Ten se po příchodu k indiánům jevil velice dobře, což do nešťastné chvíle předváděl také ve Finsku.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

„Chytal tam perfektně. Držel nás, dostával se do zápasové pohody a byl i kondičně výborně připravený. Stejně jako Dominik Frodl byl vyladěný přesně na start extraligy, ale bohužel pak přišlo to zranění,“ mrzí pořádně šéfa plzeňské střídačky.

„Ve hře je i příchod dalšího gólmana.“

V úvodu extraligové sezony bude jasnou jedničkou o tři roky mladší Frodl, klub už situaci v brankovišti řeší a snaží se najít za Pavelku náhradu. „Musíme na to zareagovat a hledat nějakou alternativu. Ve hře je i příchod dalšího gólmana,“ hlásí.

Plzeň v CHL jede, ale zranil se jí Pavelka. Chytat musel i kustod »

„Ale není lehké sehnat brankáře bez smlouvy, popřípadě mančaft, který by vám ho na měsíc půjčil,“ ví Čihák. Jeho tým vstoupí do nového ročníku už dnes, v den Pavelkových narozenin, na ledě ambiciózní Sparty. Třaskavý duel začne v 18:30.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz