Plzeň se těší na odvetu semifinále CHL, musí dohánět ztrátu ze Švédska

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Postupem do semifinále Ligy mistrů vybojovali plzeňští hokejisté historický zápis do kroniky klubových úspěchů, chtějí ovšem ještě víc. Západočeši se těší na odvetu proti švédské Frölundě, v níž musejí dohánět ztrátu tří branek z prvního utkání. Škoda na severu Evropy padla 3:6, nicméně šance posledního českého zástupce na postup samozřejmě žijí.

Zlatá hokejka

Plzeň si na ledě v Göteborgu připsala první porážku v letošní CHL, až dosud bylo tažení Škody neskutečné. První semifinále vyšlo lépe elitnímu švédskému celku, hattrick v něm zaznamenal americký zadák v plzeňských službách Conor Allen. Třígólovým rozdílem se radoval soupeř, nicméně před odvetou jsou Západočeši plni odhodlání.

„Myslím si, že máme na čem stavět. Naštěstí pro nás se hraje odvetným systémem. Čekají náš další tři třetiny proti stejným soupeřům. Z jejich hry jsme se toho dost naučili, abychom jim před domácími fanoušky připravili opravdu těžký zápas," uvedl na klubovém webu Conor Allen.

Svěřenci trenérů Čiháka, Hanzlíka a Špačka budou spoléhat na domácí led, v Plzni se takhle důležitý a prestižní zápas roky nehrál. „Vím, že pro hostující tým není vůbec snadné v Plzni hrát. Všichni doufáme, že naši fanoušci znovu přijdou a udělají to pro Frölundu těžké. A nám to naopak usnadní," doplnil americký obránce.

Hráči Plzně mají po Novém roce našlapaný program. V pátek brali doma proti Mladé Boleslavi jen bod, v neděli přivezli z Olomouce výhru 4:0. Teď se naplno soustředí na duel Ligy mistrů. První zápas může být před odvetou dobrou inspirací. „Soupeř nás předčil ve většině aspektů hokeje - byl přesnější, efektivnější, rychlejší. My však rozhodně nic nebalíme. Doma se o postup ještě popereme a chceme se z prvního duelu poučit," řekl trenér Ladislav Čihák.

Západočeši potřebují soka zdolat aspoň o tři góly. Pokud by vyhráli vyšším rozdílem, postup by byl jejich. Vítězství o tři branky by znamenalo desetiminutové prodloužení s pravidlem "náhlé smrti". Pokud by další gól nepadl, následovaly by samostatné nájezdy s pěti exekutory na obou stranách.

Plzni by přišel vhod dobrý nástup. „Od začátku do konce musíme ten zápas odjezdit a odehrát na nejlepší úrovni, abychom měli šanci s tím výsledkem něco udělat. Protože dobře víme, že ty tři góly jsou hodně. Ale uděláme všechno, abychom tu ztrátu dohnali," slíbil útočník Petr Straka.

Škodu mrzí, že ztráta není menší, ovšem hokejisté věří, že přesto postoupit lze. „Soupeř skvěle bruslí, je výborně organizovaný a v některých věcech nás přehrál, na to si budeme muset dát pozor. Už hned ve Švédsku jsme si říkali, že doma jsme nejednou vyhráli o tři góly a víc, tak to zkusíme i nyní. Vyhrát o tři góly je těžký cíl, ale já věřím, že s podporou fanoušků dokážeme zabrat. Dáme do toho úplně všechno, je to pořád šance zahrát si finále Ligy mistrů," upozornil Straka.

Utkání se v Plzni hraje od 17:30 hodin, ve středu od 20:20 hodin je pak na programu druhé semifinále mezi Salcburkem a Mnichovem. První bitva soupeřů, které shodně podporuje společnost Red Bull, skončila v bavorské metropoli bez branek. Do finále tedy půjde vítěz odvetného mače. Finále CHL 2018-19 se uskuteční 5. února na hřišti týmu, jenž v základních skupinách a play off nasbírá víc bodů. Pokud by postoupila Plzeň, duel o zlato by hostila, i když místo konání by ještě muselo potvrdit vedení soutěže.

Dnešní program Ligy mistrů

17:30 HC Škoda Plzeň – Frölunda Indians (první zápas 3:6)

Další program Ligy mistrů

Středa 16. ledna – 2. semifinále:
20:20 EC Red Bull Salcburk – EHC Red Bull Mnichov (první zápas 0:0)

Úterý 5. února – finále

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz