Plzni se čtyřka vzdaluje, ale Gulaš je zpátky: Nic nebalíme! A co Bílí Tygři?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Bílí Tygři si po dvou porážkách připsali veledůležité vítězství po prodloužení, které je společně s pro ně příznivým výsledkem konkurenčního Hradce Králové vyneslo zpět do nejlepší čtyřky. Na druhé straně Plzni, jež mimochodem šelmy před pár dny na svém ledě porazila, se naděje na přímý postup do čtvrtfinále vyřazovací části výrazně komplikují.

Hokejista sezony

„Pojďme si sportovně přiznat, že Liberec byl celý zápas lepší a aktivnější,“ říká vyrovnaně trenér indiánů Ladislav Čihák. „Jsme rádi alespoň za bod, nicméně dobře jsme věděli, o co hrajeme. Vývoj tomu ale neodpovídal, soupeř nás skutečně tlačil.“

A to je zřejmý fakt. Domácí do utkání vlétli a od prvních minut drželi těžiště hry ve vlastním útočném pásmu, Škodu přestříleli jednoznačně 47:21 a nebýt skvělého Dominika Pavláta podpořeného robustní obranou, mohli Plzeňští odjíždět z Podještědí úplně s prázdnou.

To se sice nestalo, i tak je však prohra obrovskou komplikací Západočechů při cestě mezi nejlepší čtveřici celků soutěže. Sám plzeňský kapitán ještě ale určitě nic nevzdává.

„Pořád před sebou máme tři duely, stát se může cokoliv a rozhodně nic nebalíme. Věděli jsme, že tento souboj s Libercem by mohl být zlomový. Ve hře je ovšem stále devět bodů, které mohou rozhodnout, a my se o to stoprocentně porveme!“ burcuje svůj tým do nadcházejících střetnutí Milan Gulaš.

Přitom nechybělo mnoho, aby i přes nepříznivý průběh mohl se svou partou slavit, a to klidně ještě po základní hrací době. V poslední minutě se indiánům za stavu 1:1 naskytla příležitost ve hře pět na tři a druhou takovou možnost dostali hned nato v nastavené pětiminutovce. Nevyužili však ani jednu.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

„Klobouk dolů před hráči z oslabení. Nechali tam vše a vyhazovali puky ven, Jarda Pavelka to navíc neskutečně zavřel. Přestože si Plzeň nějaké šance vytvořila, on je pochytal. Byl to důležitý moment, po němž jsme rozhodli,“ chválí své defenzivní parťáky autor vítězné branky z prodloužení Michal Bulíř.

Ten může být naopak spokojen, z důležitého střetnutí se svým mužstvem vyválčil cenné dva body a pomalu už může vyhlížet vyřazovací část. Místenku na přímý postup do čtvrtfinále však nemají jistou ani Tygři, kteří se o ni budou muset ještě rvát. Aktuálně drží dobrou výchozí pozici, po skalpu Škody okupují čtvrtou příčku tabulky.

„Jakýkoliv zisk má v této fázi sezony hodnotu zlata, charakterem ty zápasy už připomínají play off. O nejlepší čtyřku stále bojujeme, chceme to a všichni si pro to půjdeme,“ velí liberecký gólman Jaroslav Pavelka.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz