Plzni stačilo ke dvěma gólům deset střel. Takové výhry nás posunou, říká Lev

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

28. října 2016, 21:16

Lucie Mužíková

Plzeň si připsala třetí výhru za sebou, když na domácím ledě porazila nejtěsnějším možným rozdílem chomutovské Piráty. Druhá výhra z vlastního kluziště se nerodila vůbec lehce, ale nakonec hosté odjeli zpátky na sever s prázdnou, protože vítězný gól trefil už v 18. minutě Jakub Lev.

Týden hokeje 2022

O svátečním dni se v plzeňské Home Monitoring aréně začalo netypicky už v 16:30. V úvodu duelu měli ze hry více domácí, kteří se v první třetině utrhli do dvoubrankového náskoku. „Začali jsme dobře, ale pak se hra srovnala,“ pokyvoval po utkání Jakub Lev. Ten na souhrnu gólů podpořil trefu Tomáše Svobody, když na konci úvodního dějství propálil Laca. „Dobře jsme přešli střední pásmo, Nicky Johnson mě pak viděl a přihrál mi to mezi kruhy. Byl jsem sám a odtud by se to mělo proměňovat,“ popisoval plzeňský odchovanec.

Pirátům se povedlo se na západočeském ledě rozkoukat pořádně po přestávce a začali víc a víc zaměstnávat mladíky Sochůrka v brance soupeře. Dvacetiletý gólman dostal přednost před Hylákem a dokázal navázat na velice dobrý výkon z minulého zápasu s Hradcem Králové. Zavřenou klec držel i v oslabeních, ale bylo hodně znát, jak poctivě se parta kolem Martina Straky připravovala na situace, když jeden z nich bude posedávat na trestné lavici.

„Říká se, že přesilovky a oslabení rozhodují. My jsme v nich dali gól a oni žádný. A vyhráli jsme."

„Říká se, že přesilovky a oslabení rozhodují. My jsme v nich dali gól a oni žádný. A vyhráli jsme,“ velice polopaticky pokračoval Lev v rozhovoru. Spokojený ale už moc nebyl s hrou svého týmu v poslední části, kdy se Chomutov dokázal dostat aspoň na kontakt. To Koblasa dokázal využít zmatků v Sochůrkově brankovišti a prolomil jeho kouzlo. „Tam jsme si o to koledovali a taky nakonec inkasovali. Jsme ale rádi, že se nám to podařilo udržet, protože takové výhry nás mohou posunout a nakopnout,“ věří Jakub Lev.

Zároveň ale jednoznačně odmítl, že by v kabině byla nějaká přehnaně optimistická nálada. „Jsme pořád dvanáctí a musíme se držet postupných kroků, abychom se dostali tam, kam chceme. Pak se nám třeba bude usínat lehčeji,“ vysvětloval. Nebál se ani otázky, kde ležel klíč k tomu, že Plzeň konečně začala sbírat body. „Určitě by vám to řekli takhle i trenéři. Začali jsme lépe hrát u nás ve třetině, vyhráváme tam osobní souboje a díky tomu snáze vyndáváme puky ven. To je základ.“

Indiáni během protrápené první čtvrtiny základní části Tipsport extraligy sahali i do kádru a do jejich kabiny se nastěhovaly nové tváře. Například Tomášové Slovák a Vondráček, Alexandr Hylák, Peter Frühauf, David Němeček nebo junioři Kodýtek s Vracovským. „Noví kluci přišli, začali jsme dávat góly a vyhrávat. Takže si myslím, že zapadli dobře,“ směje se Lev.

Před reprezentační pauzou Plzeň zavítá na led výborně hrající Komety, kde nebude rozhodně platit za favorita. „Víme, že je Brno silné. Musíme se připravit na přesilovky a určitě se podíváme na video. Jedeme tam ale s cílem bodovat,“ uzavřel povídání Jakub Lev.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz