Po dvou sezonách sbohem. Eklund se vrací do Švédska

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Jednatřicetiletý obránce Oscar Eklund se po odchodu z Hradce Králové rozhodl pro návrat do rodného Švédska. Nově bude hrát tamější druhou nejvyšší soutěž za Södertälje. S klubem podepsal smlouvu na dva roky.

Chance liga na Hokejka TV

Eklund opouští česká kluziště po dvou sezonách. V průběhu ročníku 2018/2019 přišel do Pardubic z finské Jyväskylä. Východočechům následně pomohl v baráži k záchraně.

V Dynamu začal i loňskou sezonu, v lednu ho však trápící se Pardubice vyměnily do Hradce Králové za útočníka Mateje Pauloviče.

Eklund v Mountfieldu bodově ožil, o vrchol ročníku ale stejně jako všichni ostatní přišel.

A další starty už v Tipsport extralize, alespoň v nejbližší době, nepřidá. Celkově odehrál Eklund v české nejvyšší soutěži 76 zápasů, v nichž získal 22 bodů (5+17).

Rodák ze Stockholmu se nyní přesouvá do Allsvenskan. Södertälje bývalo pravidelným účastníkem nejvyšší soutěže, od roku 2011 ale hraje o patro níž. V klubu nyní žádný Čech nepůsobí, v minulosti ale za Södertälje válel David Pastrňák.

Aktuální kádr Mountfield HK 

Brankáři: Štěpán Lukeš, Marek Mazanec, Tomáš Sajdl.

Obránci: Jérémie Blain, Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Bohumil Jank, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Radim Šalda, Jakub Váchal, Petr Zámorský.

Útočníci: Lukáš Cingeľ, Aleš Jergl, Kelly Klíma, Kevin Klíma, Petr Koukal, Jakub Lev, Matěj Morong, Jakub Orsava, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Petr Poppel, Vladimír Růžička mladší, Vojtěch Síla, Jakub Sklenář, Radek Smoleňák, Jan Veselý.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Změny v kádru

Příchody
Bohumil Jank (O, Plzeň)
Jérémie Blain (O, Sparta)
Jan Veselý (Ú, České Budějovice)
Vladimír Růžička mladší (Ú, Sparta)
Kelly Klíma (Ú, Tucson, AHL)
Jakub Sklenář (Ú, Chomutov)

Odchody
Oskars Cibulskis (O, ?)
Oscar Eklund (O, Södertälje, SWE)
Tomáš Linhart (O, Vrchlabí)
Mislav Rosandić (O, Liberec)
Petr Šidlík (O, Mladá Boleslav)
Michal Dragoun (Ú, Příbram)
Patrik Miškář (Ú, Litoměřice)
Matěj Chalupa (Ú, Chicago, NHL)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz