Po facce volno, pak jízda s Kometou. Hráči splatili důvěru, těší Pešána

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

V pátek porážka 2:6 na litvínovském ledě, v neděli vysoká domácí výhra s brněnskou Kometou 5:2. Bílí Tygři se dokázali velmi rychle vzpamatovat z neúspěchu a úřadujícího mistra jednoznačně přehráli. K vítězství jim pomohly i trefy Taylora Dohertyho, který se prosadil poprvé v Evropě, a Matěje Stříteského, ten zase zažil premiérovou extraligovou branku za Liberec.

Nový fanshop

Týden jako na houpačce. V pátek Bílí Tygři prohrávali s Litvínovem už 0:5, nakonec padli s domácí Vervou vysoko 2:6. V neděli vjelo na led Home Credit Arény jiné mužstvo. Domácí brněnskou Kometu jednoznačně přehrávali a nakonec zvítězili vysoko 5:2. „V pátek jsme dostali pár zbytečných gólů. Litvínov využil skoro všechny šance, do kterých se dostal. Proti Kometě jsme hráli zodpovědněji, nedělali jsme tolik zbytečných chyb a dobře jsme mezi sebou na ledě komunikovali," prozradil Taylor Doherty.

„Měl jsem velkou radost. Sice první gól přišel trochu později, než jsem si představoval, ale hlavně, že už tam ta branka spadla. Nejdůležitější jsou ale tři body do tabulky, její špička je hodně vyrovnaná, takže je důležitý každý bod," pokračoval 203 centimetry vysoký kanadský obránce.

Liberečtí svého soka nijak výrazně nepřestříleli, ale hrozili smrtelnými kombinacemi v přesilových hrách a nebezpečnými brejky. Kouč Filip Pešán přiznal, že na hráče zvolil trochu jiný přístup. „Po zápase v Litvínově jsme během soboty a neděle měli pouze dobrovolné tréninky. Někteří z hráčů nepřišli ani na jeden a připravovali se na zápas sami. Důvěru splatili," komentoval trenér Severočechů.

Valský: Gól zpoza brány? Naposledy v deváté třídě

„Každý, kdo zápas viděl, tak mohl potvrdit, že jsme hráli srdcem a jeden za druhého. Bylo to výborné utkání z naší strany," přiznal Roman Will. „Samozřejmě jsme si k duelu v Litvínově něco řekli dost důrazně, protože s výsledkem nebyl nikdo spokojený. Sezona utíká, ale na druhou stranu je potřeba si říct všechny viditelné chyby a věci, které se nemají stávat," pokračoval liberecký gólman.

Vzápětí dodal, že brankář musí umět zapomínat. „Nemám odchytaných tisíc zápasů, ale nějaký počet to už bude. Samozřejmě to jsou tisíce tréninků, kdy na tom člověk pracuje. Většina gólmanů takovou psychiku má, bez ní by to nešlo. Člověk by se zbláznil, kdyby si pořád bral do hlavy to, co se stalo. Pro mě je důležitý daný okamžik, nechat věci občas plynout, ono to vždy nějak dopadne," uzavřel Will.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz