Po kempu Chicaga další šance. Krutil zabojuje o místo na farmě v AHL

Foto: Andrea Cardin / HHOF-IIHF Images

Po mistrovství světa juniorů se zúčastnil kempu Chicaga, teď má Michael Krutil před sebou další výzvu. Někdejší zadák Sparty či Litoměřic uzavřel zkušební smlouvu s farmou Blackhawks v Rockfordu a pokusí se prosadit do AHL.

Osmnáctiletý pražský rodák se v kempu Chicaga představil jako jediný hokejista bez uzavřeného kontraktu. Zástupci klubu nadaného mladíka získali ze 110. pozice loňského draftu a chtěli ho vidět v akci. Krutil se do kempu přesunul společně se spoluhráčem Michalem Teplým záhy poté, co reprezentační dvacítka ukončila vystoupení na šampionátu v Edmontonu.

Oba později kemp opustili. Teplý a také Matěj Chalupa putovali na farmu do Rockfordu, v případě Michaela Krutila nebylo chvíli jasné, jak bude vypadat jeho další budoucnost. V organizaci ale dostane další šanci, klub o tom informoval na svých stránkách.

Krutilův případný návrat do Česka se tudíž odkládá. Odchovanec pražských Letňan uzavřel zkušební smlouvu a zapojil se do přípravy týmu Rockford IceHogs před startem nové sezony AHL. „Pro Michaela je to velká příležitost. Získá důležité zkušenosti, které ho v kariéře posunou dál. Šanci na uplatnění v týmu farmy Chicaga určitě má," připomíná Aleš Volek ze společnosti ALVO Sport, která hráče zastupuje.

American Hockey League odstartuje 5. února, v případě Krutila bude hrát roli i situace v kanadsko-amerických juniorských soutěžích. „Pokud začnou, je možné, že Michael půjde hrát tam. Podle pravidel by tomu tak bylo. Rozhodne další vývoj," říká Volek. Krutil v této sezoně stihl jedno utkání za sparťanskou juniorku a čtyři zápasy v barvách prvoligových Litoměřic, kde vstřelil jeden gól.

Na šampionátu dvacetiletých nastoupil čtyřikrát, za faul ve čtvrtfinále proti Kanadě posléze obdržel od disciplinární komise IIHF zákaz startu ve dvou utkáních na příštím mistrovství světa juniorů, kterého se šikovný obránce vzhledem k věku ještě může zúčastnit.

? | Dodatečné stopky pro dva hráče z Česká hokejová reprezentace ⛔

Zveřejnil(a) Mládežnický hokej dne Pátek 15. ledna 2021

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz