Po konci v Motoru se stěhuje do Slezska: Havířovu se upsal Jiří Fronk

Foto: hc-havirov.cz

Třiadvacetiletý forvard Jiří Fronk se po odchodu z Českých Budějovic dohodl na roční smlouvě s jiným účastníkem WSM Ligy – Havířovem. „Jirka je vysoký útočník s dobrým bruslením a pravák, kterého jsme hledali," uvedl na klubových stránkách manažer AZetu Patrik Rimmel.

Chance liga na Hokejka TV

Fronk má za sebou netradiční sezonu – hrál totiž ve čtyřech různých soutěžích. Jeden start zažil v zámořské AHL a další čtyři přidal v nižší ECHL. V listopadu se vrátil do Čech, jeho angažmá v Mladé Boleslavi ale skončilo po osmi duelech.

Divoký ročník dokončil v Českých Budějovicích. Tam se dostal do výborné formy a během 26 zápasů nasbíral deset bodů, do extraligy ale Motoru nepomohl.

Poté, co Jihočeši s Fronkem neprodloužili smlouvu, získal perspektivního mladíka Havířov. Rodák z Loun tak poprvé v kariéře opouští historické území Čech (pochopitelně vyjma zahraničního angažmá) a vydává se na opačný kout republiky. 

„Jirka prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry a více než dvě sezony působil v kvalitních zámořských soutěžích. Věříme, že potvrdí reference, které na něho jsou, a pomůže zlepšit naši produktivitu,“ doufá Rimmel.

„Jirka je vysoký útočník s dobrým bruslením a pravák, kterého jsme do útoku hledali."

Už dříve AZet oznámil příchody obránce Tomáše Drtila (Šumperk) a forvarda Marka Sikory (Přerov). Na zkoušce jsou v klubu útočníci Dominik Kafka, Vlastimil Malina a Lukáš Peterka. 

Co se týče odchodů, do Prostějova zamířil agilní forvard David Dvořáček a do Vsetína zkušený zadák Ondřej Holomek. O místo v sestavě Vítkovic pak zabojuje důrazný útočník Marek Kalus.

Na nových smlouvách se havířovské vedení dosud nedohodlo s brankářem Dušanem Šafránkem, veteránem Danielem Semanem či Michalem Hlinkou. Hostování pak skončila Lukáši Douderovi (Třinec) a Tomáši Gřešovi (Vítkovice).

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz