Po loučení v Minsku návrat domů. Krajíček bude hrát znovu za Oceláře

Lukáš Krajíček | Foto: Alexander Korsakov / korsart.com

28. listopadu 2016, 17:00

Václav Jáchim

Spekulovalo se o tom zhruba týden, od chvíle, kdy Lukáš Krajíček zamířil z kádru Dynama Minsk na listinu volných hráčů. Zkušený obránce se stal pro tamního kouče Woodcrofta nadbytečným. Jelikož se následně neozval s konkrétní nabídkou jiný klub KHL, rozhodl se vicemistr světa 2006 pro návrat domů. A přesun to bude stylový, někdejší zadák Floridy, Philadelphie a dalších klubů NHL totiž míří znovu do kádru třineckých Ocelářů, kde už strávil sezonu 2010-11.

Plekanec Chance liga

Jakmile vyšlo najevo, že Krajíček zvažuje přesun do vlasti, dal se podobný scénář odhadnout. Krajíček se dohodl na ukončení smlouvy v Minsku a byl na chvíli bez angažmá, což dobře věděly přední týmy tuzemské nejvyšší soutěže. Ovšem favority byli Oceláři a představitelé klubu nakonec také zvučnou posilu získali.

Vývoj naznačil už ve čtvrtek běloruský deník Pressbol, jenž v krátké zprávě uvedl, že samotný Krajíček připustil dohodu s Oceláři. Klub tehdy ovšem situaci komentovat nemohl, neboť ve hře byly i varianty v jiných zahraničních soutěžích. "Musíme počkat na další vývoj. Netajíme, že o Lukáše zájem máme. Ale nejsme jediní," řekl tehdy hokej.cz tiskový mluvčí Ocelářů Tomáš Želazko.

Nyní už je jasno. Někdejší český reprezentant a účastník olympiády 2014 míří skutečně do Třince s tím, že s klubem uzavřel víceletý kontrakt. Podle zmíněného Pressbolu má platit až do konce ročníku 2018-19. Tedy pro zbytek této sezony a také dvě následující. "Objevily se některé další nabídky, ale jasnou prioritou byl návrat do Třince. Mám ke klubu super vztah. Cítím vděčnost, že jsem tady minule dostal šanci hrát, vždy se mi tu líbilo. Dalším silným argumentem byla blízká vzdálenost s Prostějovem, kde bydlíme. Pokud bych měl hrát někde v Čechách, bylo by to pro rodinu horší," řekl Krajíček stránkám Ocelářů.

Zkušený bek by měl první duel po návratu sehrát v pátek proti Vítkovicím. Prostředí v aktuálně druhém týmu extraligové tabulky dobře zná. Dres Ocelářů oblékal v unikátní sezoně 2010-11, kdy hokejisté z města u česko-polských hranic slavili historicky první mistrovský titul. Krajíček se tehdy vrátil po dlouhých letech působení za Atlantikem, kam vyrazil ještě coby junior v roce 1999. Po vítězství v extraligovém play off zvedl kotvy a vydal se do Minsku.

V běloruském klubu letos zahájil šestou sezonu a postupně se zařadil k nejlepším cizincům v historii Dynama. Jenomže kouč Craig Woodcroft se rozhodl vsadit na jiné koně, Krajíček byl minulý pátek zařazen na listinu volných hráčů - společně s naturalizovaným Bělorusem kanadského původu Charlesem Lingletem. Stejný osud dost možná potká také amerického zadáka Nicka Bailena, jenž je momentálně na marodce.

Jelikož o hokejisty neprojevil zájem jiný tým KHL, měli přejít na farmu. Krajíček to odmítl, ukončil smlouvu a rozhodl se pro návrat domů. Prostějovský odchovanec hrál tuzemskou nejvyšší soutěž jen v Třinci, kromě zmíněné mistrovské sezony strávil celou vrcholovou kariéru v zahraničí. Finalista Stanleyova poháru 2010 a Philadelphií má na pažbě dva šampionáty dvacítek, start na olympiádě v Soči a dvě bronzové medaile z MS dospělých 2011-12.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz