Po odchodu z Pardubic nová šance. Trončinský míří na měsíc do Litvínova

Foto: Hynek Haruda, HC VERVA Litvínov

V úterý Richard Jarůšek, teď další zkušený hráč – tentokrát do obrany. Verva týden před startem TELH doplňuje kádr, prozatím na měsíční působení přichází Marek Trončinský. Zkušený obránce se nedávno rozloučil v Pardubicích a podobně jako v minulé sezoně odchází do Litvínova.

HokejkaTV

Trončinský se dosud chystal na nový ročník individuálně, připravoval se také s ústeckým Slovanem. Řešil několik možností dalšího angažmá. Mluvilo se o kontaktech v Rusku, ve slovenské extralize. Zatím žádná dohoda neklap,a zadák s reprezentačními zkušenostmi tedy míří do prostředí, které dobře zná.

„Angažování obránce Trončinského nás přimělo z důvodu zranění obránců Šticha a Šestáka. Blíží se nám start sezóny a víme, co můžeme od Marka očekávat, tak jsme se dohodli zatím na měsíčním působení v našem týmu,“ uvedl na klubovém webu generální ředitel a hlavní kouč Jiří Šlégr.

Trončinský přišel do Litvínova už v minulé sezoně výměnou za Švéda Porslelanda, po 22 zápasech za Dynamo sehrál v dresu Vervy i s play out 21 utkání, vstřelil tři branky a přidal devět nahrávek. Poté se vrátil do Pardubic, kde měl nadále platnou smlouvu, jenomže vedení východočeského klubu se následně dohodlo s odchovancem ústeckého hokeje na ukončení spolupráce.

Trončinský v minulosti hrál tuzemskou nejvyšší soutěž také za Kladno, Liberec, Třinec či Mladou Boleslav. V Chanty-Mansijsku nebo Slovanu Bratislava okusil Kontinentální ligu, Nyní rozšířil zadní řady Litvínova, kam před novou sezonou přišli také jiní beci Jiří Říha, David Štich, Adam Jánošík a Karel Kubát.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Soupiska HC VERVA Litvínov

Brankáři:
David Honzík, Jaroslav Janus, Martin Pejsar.

Obránci:
Ondřej Baláž, Marek Baránek, Lukáš Doudera, Adam Jánošík, Karel Kubát, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Šesták, David Štich, Marek Trončinský.

Útočníci:
Dan Bartoš, Jan Bečvář, David Drašar, František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Richard Jarůšek (zkouška), Josef Jícha, Ondřej Jurčík, Lukáš Kašpar, František Lukeš, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Přemysl Svoboda, Michal Trávníček, Lukáš Válek, Pavel Zygmunt.

Změny v kádru HC VERVA Litvínov

Příchody:
David Honzík (G, Jihlava), Adam Jánošík (O, Slovan Bratislava, KHL), Karel Kubát (O, Vladivostok, KHL), Jiří Říha (O, Kladno), David Štich (O, Chomutov), Marek Trončinský (O. Pardubice), Pawel Zygmunt (Ú, Krakov, POL), Jan Bečvář (Ú, Sokolov), Richard Jarůšek (Ú, Sparta Praha).

Odchody:
Michael Petrásek (G, Přerov), Roman Graborenko (O, Liberec), Sébastien Piché (O, Pardubice), Jan Strejček (O, Litoměřice), Jakub Březák (O, Prostějov), Jiří Hunkes (O, ?), Ladislav Romančík (O, Kladno), Marek Trončinský (O, ?),  David Tůma (Ú, Vsetín).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz