Po odchodu z Plzně má Jeřábek jasno, bude elitním bekem ruského Viťazu

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

5. května 2016, 11:40

Václav Jáchim

Chystá se na své první mistrovství světa, v pátek večer prožije Jakub Jeřábek velkou premiéru v duelu proti domácím Rusům. Reprezentační zadák do ni může jít s čistou hlavu, má už totiž jasno o dalším angažmá. Po vyřazení v semifinále play off bylo zřejmé, že Jeřábek skončí plzeňské angažmá a vydá se do východních končin. Teď je transfer potvrzený, nejlepší obránce uplynulého extraligového ročníku si plácl s Viťazem Moskevská oblast. "Obě strany se dohodly na roční smlouvě," řekl hokej.cz zástupce hráče Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Akce byla dnes oficiálně potvrzena v systému Kontinentální ligy, přestup českého reprezentanta je skutečností. "Jakub chtěl vyzkoušet zahraniční angažmá, řešili jsme to delší dobu. Byly dvě možnosti - buď s jednáním počkat až po mistrovství světa, nebo rozhovory dokončit dřív. Jakub nakonec zvolil druhou možnost," připomněl Vůjtek.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Plzně upřednostňoval Kontinentální ligu, i když ve hře mohly být i jiné varianty. "Objevilo se víc možností na našem kontinentu, samozřejmě nešlo vyloučit ani NHL. V tom případě bychom museli čekat, záleželo by na dalším vývoji. Jakub se rozhodl pro návrh Viťazu, který o něj projevil zájem už někdy koncem minulého roku," pokračoval hráčův zástupce.

Klub z Čechova, který sídlí na předměstí Moskvy a měl před časem nevalnou pověst vzhledem k zámořským rváčům Mirastymu či Yablonskému, získal o odchovanci západočeského hokeje dostatek informací. "Zástupci Čechova sledovali Jakuba delší dobu. Když přišli s první nabídkou, další měsíc a půl jsme jednali o možné spolupráci. Posléze došlo k dohodě obou stran, předběžnou domluvu jsme uskutečnili už v průběhu extraligového play off," doplnil Vladimír Vůjtek.

Ve Viťazu bude nadále pokračovat útočník Roman Horák, který Jeřábkovi bezpochyby v začátcích pomůže. Přijít má finský talent Miro Altonen, klub jedná o pokračování spolupráce s veteránem Maximem Afinogenoverm. Pozice zbývajících krajánků dál drží finský gólman Harri Säteri a švédský útočník Mario kempe. "Viťaz sice nepatří k ruským top týmům, ale sestavuje kvalitní mužstvo, které chce zaútočit na postup do play off," řekl Vůjtek o organizaci, kde mimo jiné hokejově vyrostl Artěmij Panarin - současná hvězda Chicaga.

Pro Jakuba Jeřábka bylo klíčové, že velký zájem projevili nejen bossové oddílu, nýbrž i nový kouč Valerij Bělov. Někdejší asistent Zinatulji Biljaletdinova u ruské reprezentace či v Kazani před lety hrával za Opavu, o českém hokeji má stále dobrý přehled. "Jakub bude ve Viťazu prvním obráncem, zástupci klubu to jasně deklarovali. Jeřábek dostane maximální prostor, může na sebe upozornit a pak se v kariéře posunout dál. Třeba i do NHL, což letos ukázal příklad Michala Kempného," dodal závěrem Vůjtek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz