Po přesunu z NHL zatím na jedničku. Jeřábek je v KHL obráncem týdne

Foto: hcvityaz.ru

23. září 15:22

Václav Jáchim

Vynikající formu má v ruské KHL Jakub Jeřábek. Po letním návratu ze zámoří oblékl plzeňský odchovanec znovu dres Viťazu Podolsk a vede si znamenitě. Českého reprezentanta ocenilo i vedení soutěže, Jeřábek byl vyhlášen nejlepším obráncem Kontinentální ligy za uplynulý týden.

HokejkaTV

Před sedmi dny ovládl hodnocení brankářů Jakub Kovář, teď se přidal Jakub Jeřábek. Čeští krajánci si drží ve východních končinách stabilní výkonnost, někdejší bek Plzně, Montrealu, Washingtonu či St. Louis navázal v KHL na dřívější povedenou etapu ze sezony 2016-17.

Jeřábek si tehdy v Podolsku vybojoval zájem Montrealu a dalších klubů NHL. Po dvou letech je zpátky a hraje výborně. V šesti zápasech letošní sezony zaznamenal tři branky a čtyři nahrávky, což je na beka výtečný počin.

K pohodě Jakuba Jeřábka přispívají také výsledky Viťazu, který se v soutěži překonává. Český krajánek pomohl Podolsku ke třem výhrám za sebou, zaznamenal tři góly a nahrávku, díky čemuž byla volba KHL ohledně nejlepšího zadáka týdne vcelku jasná.

Podolsk zatím stihl devět soutěžních klání a prohrál jen jednou, se 16 body vede tabulku Západní konference KHL, přičemž o tři bodíky zpět jsou obhájci Gagarinova poháru CSKA Moskva, o čtyři pak další favorité SKA Petrohrad. V celé soutěži je na tom podobně dobře pouze Avtomobilist Jekatěrinburg.

Mezi brankáři byl vedením KHL tentokrát vybrán Alexej Melničuk z Petrohradu, nejlepším útočníkem uplynulého týdne je Jeřábkův klubový spoluhráč Alexander Sjomin. Primát pro nováčka týdne získal útočník Arťom Galimov z Kazaně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz