Po půstu hody ve skvělém derby! Je to úleva, přiznává Pavlík

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

5. prosince 2022, 13:37

Martin Voltr

Od východočeského derby jste čekali cokoli, jen ne tohle. Hradec Králové po sérii pěti porážek smetl rivala naprosto jednoznačným způsobem a podruhé v historii soubojů udržel čisté konto.

Za posledních pět utkání dali hokejisté Mountfieldu dohromady pouhé tři góly. Tuhle (nízkou) laťku překročili za jediný večer.

Výhra 4:0 nad Pardubicemi naprosto zrcadlila obraz hry, protože Hradec Králové dominoval způsobem, jaký při aktuálním rozpoložení obou rivalů šokoval!

„Určitě je to úleva, protože když prohrajete pětkrát za sebou, psychika jde trochu dolů. Věřili jsme, že bychom to mohli prolomit, vyhrát a trochu se dostat z horšího období, které jsme měli. Doufám, že se nám to otočí a budeme dávat víc gólů a hrát lepší hokej, na který jsme zvyklí,“ říká provizorní kapitán mužstva Filip Pavlík.

Na hradeckém týmu ležela deka, nemohl se chytnout. Přitom nikdo nemohl říct, že by za soupeři zaostával. Plzni nebo Mladé Boleslavi daroval výhry úplně sám svou nemohoucností v koncovce.

„Doufám, že se nám to otočí a budeme dávat víc gólů a hrát lepší hokej, na který jsme zvyklí.“

Teď už to byl úplně jiný příběh. „Myslím, že už skoro každý zažil období, kdy měl blbou šňůru a prohrál čtyři pět zápasů. Je to o tom, aby člověk dělal malé věci. Potom to přijde, ta hrana se překlopí,“ přemýšlí Pavlík.

Na výkonu Mountfieldu se skutečně jen těžko hledaly chyby. Dal tři krásné góly, ale pracoval i skvěle dozadu. Střelecká mapa potvrdila, že Pardubice měly minimum vyložených šancí. I jejich obávaný první útok.

„Věděli jsme, že to je jedna z nejnebezpečnějších lajn v lize. Kluci, kteří proti nim chodili a věnovali se jim, odvedli skvělou práci,“ libuje si Filip Pavlík, že se trojka RadilZohornaKousal téměř k ničemu nedostala. „Jsou to všichni hračičkové, rádi si to nahrají do prázdné. Pokud držíme systém, ani jim to nemusíme dovolit. Navíc máme skvělé bruslaře, ti je dokázali vyhnat, vyúhlovat,“ pokračuje.

Odměnou pro Hradec bylo třetí čisté konto Henriho Kiviaha. „Myslím, že Kivi se zápas od zápasu zvedá víc a víc. Je to výborný gólman, jen tak dál,“ vzkazuje Pavlík. „On chytal výborně, my jsme mu pomohli a on vychytal nulu,“ shrnuje.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Filip Pavlík momentálně nosí na dresu kapitánské céčko, které převzal od zraněného Radka Smoleňáka. Ten podporuje parťáky jen s berlemi a do konce kaledářního roku se do hry stoprocentně nevrátí.

„Chtěl bych být dobrým kapitánem a lídrem pro kluky. Budu se snažit dovést tým k dalším výhrám,“ slibuje zkušený obránce, před nímž ale dostal pozici kapitána na jeden zápas Kevin Klíma. Bylo to v osmifinále Ligy mistrů. „Já bych se hlavně s nikým nedomluvil anglicky, tam mám hendikep,“ reaguje Pavlík se smíchem.

Nechme se překvapit, kdo povede Mountfield do čtvrtfinálové série proti švýcarskému Zugu. Tu načne jediný zbývající český zástupce už ve středu na domácím ledě. A může mu jedině pomoci, že se v extralize povzbudil a přerušil sérii porážek.

„Program máme nabitý, postoupili jsme dál, takže se připravíme na Zug a budeme se snažit udělat dobrý výsledek. Pro psychiku je příznivější, že jsme vyhráli,“ pokyvuje Pavlík, jehož celek nastoupí na tým Jana Kováře ve stejné fázi Ligy mistrů znovu po třech letech. „Abych se přiznal, nevím, jak se jim obměnil tým. Vím, že tam hraje Honza Kovář, ale to je všechno,“ doplňuje Filip Pavlík.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz