Po šesti letech v USA šance od Jihlavy. Uspěje Urbanec na zkoušce?

Foto: Mark Mauno

Do přípravy prvoligové Jihlavy se nově zapojil jednadvacetiletý útočník Tomáš Urbanec, který posledních šest sezon válel v zámořské WSHL.

partneři českého hokeje

„V Americe si Tomáš vedl velmi dobře. Dostali jsme na něj dobré reference. Má chuť se ukázat a vybojovat si místo v základní sestavě," říká na jihlavském webu jednatel Bedřich Ščerban.

Urbanec v minulé sezoně vystřídal ve WSHL dva týmy: Las Vegas a El Paso. Celkově ve 43 zápasech zaujal 75 body (31+44).

V jednom z předešlých ročníků WSHL dokonce překročil hranici devadesáti bodů. Jde ale o soutěž, kde podobné výkony nejsou až tak neobvyklé: najdou se tam totiž hráči, kteří sbírají okolo 140 bodů.

Jak se Urbanec popasuje s přechodem do daleko kvalitnější Chance ligy? „Dáváme mu šanci, aby se projevil a potvrdil informace ze zámoří,“ vzkazuje Ščerban.

Urbanec před odletem do zámoří prošel zlínskou mládeží.

Jo – a pokud si říkáte, jestli má něco společného s porubským obráncem Patrikem Urbancem, tak ano. Jsou to bratranci.

Zahrají si na podzim proti sobě?

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři: Jan Brož, Ondřej Chaloupek, Filip Maláč.

Obránci: Vlastimil Bilčík, Daniel Bukač, Jakub Černohorský, Adam Dvořák, Filip Eliáš, Daniel Kolář, Daniel Krenželok, Lukáš Mareš, Jan Strejček.

Útočníci: Vítězslav Brož, Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Kryštof Hrala, Jakub Illéš, Miroslav Juda, Peter Lichanec, Matěj Pekr, Michal Poletín, Josef Skořepa, Matěj Zadražil, Tomáš Chlubna (trénuje s Duklou, čeká se na výsledek draftu 2020).

Foto: hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz