Po Zadinovi další hvězdy? Dvacítka má přislíbené i Nečase s Kautem

Foto: gocheckers.com

7. prosince 2018, 10:18

Martin Voltr

Další dobré zprávy pro českou reprezentaci do 20 let před juniorským šampionátem! Vedle Filipa Zadiny by měla získat také zbývající dva hráče z AHL a odchovance hokeje ve Žďáru nad Sázavou – Martiny Nečase a Kauta.

Nový fanshop

Jak hokej.cz informoval tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund, aktuálně to vypadá, že Nečas i Kaut by juniorskou reprezentaci také měli posílit. Kluby přislíbily jejich účast prozatím neoficiálně, na písemný souhlas ještě vedení národního týmu čeká.

Martin Nečas strávil úvod sezony v prvním týmu Caroliny, kde v sedmi startech vstřelil gól a na jeden nahrál. Hurricanes ho pak poslali na farmu do Charlotte. Dvanáctý hráč loňského draftu má v AHL bilanci šesti branek a sedmi asistencí ve 20 duelech.

Martin Kaut, jehož letos z 16. příčky získaly Laviny, hraje nižší soutěž od začátku ročníku. Za Colorado Eagles doposud nastoupil ke 21 utkáním s bilancí čtyř gólů a sedmi nahrávek.

Oba útočníci táhli národní tým už na loňském mistrovství v Buffalu. Nečas skončil s 11 body (3+8) na druhém místě produktivity za Američanem Mittelstadtem, Kaut měl průměr bodu na zápas (2+5). První jmenovaný může jet na svůj třetí juniorský šampionát.

Už od středy může hlavní trenér české dvacítky Václav Varaďa počítat s účastí Filipa Zadiny, kterou oficiálně potvrdilo vedení Detroit Red Wings. Zadina se k týmu připojí 20. prosince před druhým přípravným utkáním na kanadské půdě proti Spojeným státům.

Reprezentace se na přípravný kemp vydá už ve středu 12. prosince, ve Vancouveru se k evropské části přidají hráči ze zámořských juniorských a univerzitních soutěží. První přípravný zápas odehrají čeští mladíci 19. prosince se Slovenskem.

Foto: eu.coloradoan.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz