Pochvala od Jágra? Na MS nečtu komentáře ani články, tvrdí Bartošák

Foto: Alena Zapletalová

20. května 2019, 16:30

Václav Jáchim

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Dvakrát se do branky národního týmu nedostal, proti Itálii a Rakousku chytal Pavel Francouz. Také proto si Patrik Bartošák zkusil práci televizního komentátora. Teď půjde do akce znovu, hokejisty čekají v úterý po obědě Švýcaři. „Bude to určitě těžší zápas než ty dva poslední," upozorňuje čerstvá posila Třince.

Češi jsou v pohodě, po povedených utkáních touží potvrdit formu i proti výběru země Helvétského kříže. Půjde o další výhru, o prestiž. A také o umístění před play off. Vítězství by výrazně pomohlo k tomu, aby národní tým neopouštěl Bratislavu a klíčové čtvrtfinále sehrál v důvěrně známém prostředí Zimního stadionu Ondreje Nepely.

Před posledním utkáním ve skupině máte 15 bodů a na kontě několik vysokých výher. Zatím tedy spokojenost?
Hlavně vyhráváme, to je nejdůležitější. Spokojenost je velká. Zápasy se daří, není dúvod být nespokojený. Určitě super.

Jak z pozic gólmana vnímáte, že český tým střílí v Bratislavě tolik branek?
Je to příjemné, protože člověk ví, že i když si dovolí nějakou chybičku, tak tam ti kluci jsou. A podrží ho. Pokud víte, že se za vás  ostatní postaví, je to fajn.

Zažil jste v klubu období, kdy se mužstvu takhle dařilo?
To ne. Chytal jsem ve Vítkovicích, tam se moc gólů nedávalo, hrálo se spíš na obranu. Možná příští rok. Zatím jsem nebyl součástí takového klubu.

Dva zápasy jste teď nechytal, proti Švýcarům znovu budete. Jak vnímáte situaci v českém brankovišti?
Jsme tu tři vyrovnaní gólmani. Koho trenéři pošlou do akce, ten tam bude stát a odvede to nejlepší výkon pro tým. Není tady jednička, dvojka ani trojka, Trenéři se budou rozhodovat na základě momentální formy.

Kterou všichni máte kvalitní.
To je dobré hlavně por tým. Trenéři mají možnost. Nemusejí vytěžovat jednoho gólmana víc než toho druhého, mohou si to rozvrhnout. Síly se dají pošetřit.

S ostatními brankáři máte výborné vztahy, bez toho by to na turnaji nešlo, co říkáte?
To je vždycky důležité. Aby mezi gólmany nebyla nezdravá rivalita. Samozřejmě, každý chce chytat. Ale je potřeba, abychom spolu dobře vycházeli.

Jakým soupeřem budou Švýcaři?
Houževnatí, šikovní.Už několik let patří do světové špačky, takže to bude další těžký zápas. Určitě těžší než ty poslední dva, které jsme sehráli. Musíme se pořádně připravit.

Utkání začíná už od 12:15 hodin, není to pro vás nepříjemné?
Ani ne. Ráno nebude trénink, to je asi tak jediný rozdíl v porovnání s normálními hracími dny. Nevadí mi to. Jsme profíci, už jsme pár zápasů v podobném čase sehráli.

Zvyšuje motivaci vidina toho, že byste na čtvrtfinále zůstali v Bratislavě?
Samozřejmě, nikdo nechce cestovat přes celé Slovensko. Zápas se Švýcary musíme takhle brát. Abychom nemuseli opouštět Bratislavu.

Čtvrtfinále je až ve čtvrtek. Kdybyste dostal důvěru, znamenalo by to splnění dalšího snu, že?
Jasně, bylo by to super. Trenéři se rozhodnou podle aktuální formy. Nevnímám to jako rivalitu, ale jako obrovské pozitivum pro tým. Kdo bude chytat, to už je jedno.

Šampionát pro vás každopádně znamená obrovskou zkušenost do budoucna, je to tak?
Vůbec jsem nečekal, že bych se sem dostal a odchytal tolik zápasů. Kdyby mi před sezonou ve Vítkovicích někdo řekl, že to takhle bude, nevěřil bych.

Zaznamenal jste, jak český tým chválil na sociálních sítích Jaromír Jágr?
Během mistrovství světa jsem tohle úplně vypnul. Nic si nečtu. Žádné komentáře ani články. Člověk se musí soustředit na to, co tady dělá. Něco si přečíst můžu až po šampionátu.

Foto: Vladimír Koča

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz