Pocta pro Jágra a Gulaše. Mohou získat cenu za celoživotní přínos hokeji

Foto: Antonín Vydra

24. dubna 11:33

Václav Jáchim

Jaromír Jágr (na snímku) a Milan Gulaš se dočkali velké pocty. Zkušení útočníci Tipsport extraligy byli Evropskou asociací hokejových klubů (E.H.C.) zařazeni mezi kandidáty na evropskou cenu za celoživotní přínos.

partneři českého hokeje

Uvedená trofej je obdobou zámořské Bill Masterton Trophy, kterou uděluje NHL. Nese název „The Warrior Career Excellence Award“, o letošním držiteli rozhodnou na oficiálním webu E.H.C. fanoušci.

Uchazečů je celkem pět. Vedla Jágra s Gulašem byli mezi ně zařazeni dlouholetý německý reprezentant Yannic Seidenberg z Mnichova, finský obránce Lasse Kukkonen (Oulu) a švédský útočník Joel Lundqvist, který coby kapitán dovedl tým Frölunda Indians k vítězství v Lize mistrů, když Švédové ve finále porazili hradecký Mountfield.

Evropská asociace hokejových klubů každoročně vyhlašuje také nejlepší trenéry, kluby a mladé hráče. Mezi kandidáty se tentokrát žádný z českých zástupců nedostal.

V případě ocenění za celoživotní přínos mají ale Češi velké šance. Jaromír Jágr se v dresu kladenských Rytířů vrátil mezi mantinely české nejvyšší soutěže. Ačkoli oslavil 48. narozeniny, patřil k nejlepším útočníkům týmu. Milan Gulaš prožil fantastickou sezonu, s přehledem ovládl pořadí střelců a pořadí produktivity, ve čtyřiatřiceti letech měl ohromnou formu.

Evropská asociace klubů vznikla v roce 2016 a aktuálně má 88 členů z 13 zemí. Úkolem organizace je sjednotit a zastupovat profesionální hokejové kluby a řešit rozvoj jejich i celého evropského hokeje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz