Pod „Hanáckým peklem“ led (ne)roztál. A Dynamo našlo svého hrdinu

Foto: HC Dynamo Pardubice

59 minut a 40 vteřin čekala vyprodaná pardubická aréna na jakýkoli gól. Zápas plný emocí, soubojů, soustředění i nervozity nakonec ránou z kruhu rozhodl Peter Čerešňák. Domácí poslal do euforie, Olomouci tím zařídil krutou prohru po odmakaném utkání.

2:0 v základní hrací době, 2:0 v sérii. Pardubice svým tlakem nakonec přemohly nedobytnou pevnost Olomouce.

Odveta přitom začala podobně, jako úvodní utkání série. Natěšení fanoušci, perfektní atmosféra. A rozjeté Dynamo hned od začátku.

Jenže Mora už byla připravená. Hanáci stíhali bruslit, otravovat pardubické útočníky, vracet se do svých pozic. Pardubice předvedly podobně zodpovědný výkon. 

A maximální nasazení z obou stran tím pádem k žádnému gólu nevedlo. V polovině první třetiny sice Adam Musil trefil spojnici Lukášovy branky, ostatní pokusy ale blokovali obránci. 31 zásahů si nakonec připsal i spolehlivý Lukáš.

Spolehnout se ale nedalo na ledovou plochu. Už zase u toho byla Olomouc… Ve 14. minutě se tak přerušilo kvůli odlomenému kousku ledu a zbývající čas se dohrál v rámci druhé třetiny až po osmnáctiminutové přestávce. 

A hosté ukázali „Hanácké peklo,“ jak zní slogan klubu pro play off.

„Určitě jsme se oproti pátku zlepšili. To je pozitivní. Nic extra jsme neměnili, ale chtěli jsme přidat na bojovnosti," říkal útočník Karel Plášek.

„Určitě jsme se oproti pátku zlepšili. To je pozitivní."

V nezvyklé dlouhé druhé třetině dokázali soupeře i párkrát zavřít v pásmu, sám na branku mohl jet Anděl (dobruslil ho Poulíček), hodně vidět byli Bambula a Navrátil, Will musel rychle na kolena i proti střele Švrčka.

Jenže víc z toho nebylo. Olomouc se neměla kudy dostat před branku. A pokud zrovna Pardubice nevybruslily do rychlého protiútoku, byly na tom podobně.

„Naprosto bojovný a urputný hokej,“ popsal tón zápasu stručný Radim Rulík. Tomáš Zohorna dvakrát zakončoval situaci dva na jednoho. Sedlák ukázal průniky za obranu, volného Čerešňáka pak našel u tyčky, minutu a půl před koncem před Lukášem vytáhl bekhendovou kličku… Nic.

„Naprosto bojovný a urputný hokej."

Plná hala sice fandila naplno, ale v myšlenkách už čekala na prodloužení.

Jenže každé play off má své hrdiny. A snad v poslední možné chvíli se tím domácím stal Peter Čerešňák.

„Měli jsme v obraně zmatek. Vyplaval tam jeden volný hráč a ten to trefil..“ popsioval zklamaný Plášek celou situaci.

Lukáš Radil za brankou šikovně počkal a u druhé tyčky si všiml volného slovenského obránce, který poslal deset tisíc lidí do hromadného výbuchu radosti.

„Šel jsem to tam jenom napálit. Měl jsem hlavu dole a snažil jsem se hlavně trefit puk. A branku. Vůbec jsem netušil, kolik zbývá času…“ vyprávěl Čerešňák po utkání.

Jedna chyba a Mora měla po zápase. Zkušeného střelce nechala na kruhu úplně volného…

„Viděl jsem, že Tomáš Zohorna stáhl dva soupeře do brankoviště. Naštěstí to tam padlo, je to odměna pro celý tým,“ říkal s klidným hlasem, jako by už se soustředil na úterní výjezd do Olomouce.

Zároveň potvrdil, že jde o ideální start do čtvrtfinále. Vedení 1:0 hned po buly ještě navýšil střelou do prázdné klece Dvořák a Dynamo tak ze svého města poveze dva body v sérii. 

„Nezvládli jsme koncovku, ale i tak musím říct, že jsme podali lepší výkon. Musíme tak pokračovat, být produktivnější a aktivnější, abychom hráli i nějakou přesilovku. Po dnešním utkání jsme hráče určitě pochválili,“ řekl k průběhu série olomoucký trenér Tomajko.

„Samozřejmě tahle prohra hodně bolí. Ale máme dva dny na to, abychom se zvedli. Kluci ví, že ještě není konec. My trenéři to víme taky a uděláme pro zdramatizování série maximum," slíbil.

„Samozřejmě tahle prohra hodně bolí. Ale máme dva dny na to, abychom se zvedli. Kluci ví, že ještě není konec."

Další nervy očekává i Čerešňák: „V Olomouci budou domácí ještě lepší. Bude vyprodáno a zase to bude mít grády a emoce. Může se nám dostat pod kůži nějaká bitka.... Každý tohle chápe, ale je teprve začátek. Nesmíme nic podcenit.“

„Během dvoutýdenního volna jsme dostali školení, jak máme hrát. Hlavní je mít neustále stejný přístup, být zodpovědní a nebláznit. Jedině tak můžeme být úspěšní,“ připomíná bronzový medailista z loňské olympiády.

Očekávání „Hanáckého pekla“ je na místě.

Najdou Pardubice gólového hrdinu i na horké venkovní půdě?

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz