Podmínka Pardubic? Absurdní, zní z Přerova. Překvapené bylo i Vrchlabí

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

Prvoligový Přerov na svých webových stránkách reaguje na rozhodnutí Sportovně-technické komise Českého hokeje, která kontumovala pondělní dohrávku 1. kola Chance ligy HC ZUBR Přerov – HC Stadion Vrchlabí ve prospěch hostujícícho týmu.

Aplikace Tipsport extraligy

Důvodem byl neoprávněný start Ondřeje Kacetla. Zkušený brankář má vyřízeno hostování z Dynama do Komety, která se dohodla na jeho střídavých startech u Zubrů. Ovšem s podmínkou ze strany Pardubic. Ty Kacetlovi nepovolily nastoupit proti Vrchlabí, které je partnerským klubem Dynama.

„Velmi nás to mrzí. V současné těžké době, kdy se řeší překládání zápasů a řada dalších věcí, se tato podmínka a dohoda mezi Pardubicemi a Kometou opomenula. Musím však říct, že tuto podmínku v nesestupové soutěži považuji za absurdní,“ kroutí hlavou sportovní manažer klubu Pavel Hanák.

„Spousta klubů teď bojuje s existenčními problémy, řeší se fungování sportu v republice a mnohem zásadnější věci, než je zakazovat hráčům nastoupit proti své farmě. Je to nešťastné řešení. Pevně věřím, že nás ztracený bod nijak neovlivní a budeme bojovat o další,“ dodává přerovský činovník.

Zaskočené bylo i Vrchlabí. „O žádné takové podmínce jsme neměli ani tušení, takže nás to velice překvapilo, když nám hned po zápase volali lidé z Pardubic a informovali nás o téhle skutečnosti,“ říká sportovní manažer klubu Jiří Jakubec, kterého těší, že Stadion zvládl utkání už přímo na ledě.

„Je dobře, že jsme ten zápas vyhráli i na ledě a pro Přerov to znamená ztrátu pouze jednoho bodu. Vždy je lepší, když se rozhoduje na ledě a ne u zeleného stolu,“ doplňuje Jakubec po výhře 3:2 po nájezdech, která se proměnila v triumf 5:0. Ten poslal nováčka soutěže do první poloviny tabulky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz