Pohádka, rozplývá se Pavlík. Hradec vede poprvé v historii!

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

6. října 2018, 9:05

Martin Voltr

Přes devadesát let se v Hradci Králové organizovaně hraje lední hokej. Až 5. října 2018 se ale místní tým poprvé v historii dostal do čela nejvyšší soutěže!

Nový fanshop

Mountfield si to zasloužil sedmou výhrou v řadě, čímž pro změnu vyrovnal klubový rekord. A protože Litvínov poprvé klopýtl, jeho pronásledovatel se díky triumfu 4:2 nad Kometou vyšvihl na samotnou špičku.

„Je to taková pohádka. Nikdo to nečekal, ale je odehraných nějakých osm kol, takže se na tabulku vůbec nekoukáme. Je dobré, že teď máme tolik bodů, ale kdo ví, co přijde potom. Může přijít krize, jakou mají některé týmy, a budeme z těch bodů čerpat,“ uvědomuje si Radovan Pavlík.

Hradecký odchovanec v pátek pečetil výsledek čtvrtým gólem, u vítězného si předtím připsal asistenci. A jeho přesilovková formace se Slováky Matejem Paulovičem a Lukášem Cingelem se postarala i o první branku. Parádní úspěšnost!

Paulovič: Na tabulku se teď moc nedíváme

„V přesilovce nám vypadl Matěj Chalupa, takže přišel Maťo. Na tréninku jsme tohle trénovali taky, ale byla to až druhá varianta. Teď jsme si při zápase řekli, že se nám to hraje líp a budeme to takhle hrát,“ usmívá se mladík nad drobnou improvizací. „Zaplať pánbůh to třikrát vyšlo, což asi rozhodlo zápas,“ pokračuje.

Pavlík prožil jeden ze svých nejpovedenějších večerů. „Cítil jsem se dobře. I když před zápasem jsem spal jak zabitý a nechtělo se mi vůbec vstávat. Ale dobře to dopadlo,“ přiznává se smíchem.

Za výhru nad úřadujícím dvojnásobným mistrem jsou sice stejné body, ale Mountfield si dokázal, že jeho hokej může slavit úspěch i proti těm nejsilnějším soupeřům. A to má přitom na marodce neustále čtyři až pět borců a sestavu hodně točí. Div že někteří neodstoupili i z pátečního zápasu, protože rozhodčí mu nechali dost benevolentní metr a domácí hokejisty hodně bolel.

„Naprosto souhlasím, ale to jsme od Komety čekali. Vyhráli dvakrát mistra republiky. Museli jsme se kvalitně připravit. Říkali jsme si, že mají slabší obranu než útok, že jsou spíš do útoku,“ všímá si účastník letošního juniorského šampionátu. „První třetinu jezdili a zaplať pánbůh to nevydrželi, nebo jsme my zabrali a konečně ten hokej vypadal jinak. Začali jsme pracovat, a díky tomu jsme vyhráli.“

A díky tomu mohla právě letošní parta přepsat hradeckou historii. „Co k tomu říct... Máme nejmladší tým, takže to nikdo nečekal. Jsme za to nesmírně rádi. Musíme si udržet pokoru a pracovitost,“ nabádá Pavlík okamžitě.

Dvacetiletý útočník letos nastoupil do pěti zápasů, ve kterých průměrně dostal 14 minut na ledě. Aktivní styl mužstva mu hodně sedí, s hlavním trenérem Tomášem Martincem se navíc zná z mistrovského mladšího dorostu. Oba moc dobře vědí, co od sebe můžou čekat.

„Před sezonou mi říkal, že už jsem tady nějaký rok, a že už nejsem malý dítě a musím se ukázat. Že hraju o další smlouvu na příští rok, protože po téhle sezoně mi končí. Musím mu to oplatit, když mi dává takovou důvěru,“ hlásí Radovan Pavlík vděčně.

A soudě podle toho, že duel na Spartě rozhodl v prodloužení a teď v přesilovkách pomohl porazit Kometu... Splácí důvěru velmi dobře.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz