Pohádkový příběh veterána Hlinky? Je to ostuda pro mladší hráče, tvrdí Olesz

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Jednou z ostře sledovaných postav předkola Generali play off bude sparťan Jaroslav Hlinka. Legendární útočník už byl smířený s hokejovým důchodem, ale vrátil se a patří k tahounům pražského týmu.

NHL 20

Takový příběh by nevymyslel snad ani Hans Christian Andersen. Jaroslav Hlinka už ani nedoufal, že by ještě někde hrál, ale v lednu to přišlo. Nejdřív se na spolupráci domluvil s druholigovým Vrchlabím a v závěru přestupního období kývl na nabídku Petra Břízy. „Návrat do Sparty by mě tedy nenapadl," přiznává dvaačtyřicetiletý veterán.

Hlinka rozehnal sparťanské chmury: Je to úleva, bál jsem se blamáže! »

Zpočátku s týmem jenom trénoval, předával mu zkušenosti, ale pak přišel čas k tomu, aby mu pomohl také v ostrých zápasech. Takřka po roce se vrátil do extraligového kolotoče a přestávka na něm nebyla moc znát. Sladkou tečku svému návratu pak dal v posledním duelu dlouhodobé části, kdy při vítězství 5:2 nad Libercem dal dva góly.

Lev se těší na sérii proti Spartě: Budou tam šarvátky a provokace »

„Pro mě super pocit, že tady nejsem do počtu, mám jmenovku na zádech a jen se tu někde motám," září Hlinka, jenž sparťanům přinesl klid, zkušenosti i nadhled, což se jim bude v play off proti Vítkovicím hodit. „Co jsem viděl jeden zápas, tak fyzicky je pořád připravený. Jezdilo mu to," pokyvuje útočník ostravského týmu Jakub Lev.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

„Budeme se na něj soustředit, abychom mu to znechutili," dodává Lev, který Hlinku zažil před sedmi lety v Plzni. „Je to tak, to jsem byl ještě mladý. Musím říct, že je to pan hokejista. Má to v rukou i v hlavě," chválí čtyřnásobného extraligového šampióna a nejproduktivnějšího hráče v dějinách pražského klubu. „Je to srdcem sparťan."

Vítkovice – Sparta. Pražané mají šanci vše odčinit, favority ale nejsou »

Podobně o Hlinkovi mluví také vítkovický kapitán Rostislav Olesz. „Všichni víme, že Jarda Hlinka byl a je úžasný hokejista. V hlavě a v rukou to bude mít vždycky. Je to generace, jako byli David Výborný, Martin Ručinský... Tihle kluci jsou páni hokejisti. Geniální hráči, kteří mají přehled, všechno. Musíme si na něj dát pozor," upozorňuje.

Hokej v číslech: Vítkovice proti Spartě? Bartošák vs. venkovní tým »

„Na druhou stranu je to ostuda mladších hráčů, že nedokážou ze sebe dostat víc. Že když tihle starší hráči přijdou, tak pořád hrají výborně a dokážou ty mladší jasně předčít," hlásí Olesz před startem předkola play off. První zápas série mezi Vítkovicemi a Spartou je na programu už dnes od 17 hodin, druhý o den později ve stejnou dobu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz