Pohovory pomohly z mizérie. Nula? Jel jsem pro výhru, hlásí Machovský

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Sparta zlomila sérií tří porážek, ve Zlíně to však neměla vůbec lehké. Výsledek 0:4 by mohl napovídat něco jiného, ale Pražané se na tři body poměrně dost nadřeli. Děkovat mohli hlavně obětavé obraně a brankáři Matěji Machovskému, který si připsal třetí čisté konto. Především ho těšily tři body.

Chance liga na Hokejka TV

„Já jsem jel pro výhru. Bylo mi jedno, kolik to skončí. My jsme chtěli hlavně vyhrát, odrazit se od určité mizérie, co jsme měli předtím. A teď se budeme snažit, abychom to táhli co nejdéle,“ přeje si hlavní hvězda utkání. Gólman Sparty podržel svůj tým hlavně ve druhé třetině, kdy se hrálo především na polovině Pražanů.

„Hodně jsem se soustředil na sebe, abych tam neprovedl nějakou blbost, což se mi nepovedlo. Párkrát jsem jim tam namazal, ale hodně nám pomohlo, že se do sestavy vrátil Honza Piskáček a výborně korigoval obranu, což hrálo obrovskou roli,“ chválí svého spoluhráče Machovský. Spartu trápí rozsáhlá marodka, jde o citelné ztráty. „Chybí nám ti hráči hodně. Je to znát. Je to různě polepené a nikdo neví s kým má hrát,“ mrzí pětadvacetiletého brankáře.

Sparťané měli před zápasem individuální pohovory s kouči. Poslední nezdary už chtěli ukončit a to se jim povedlo. „Konečně jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Bránili jsme dobře oslabení, to rozhodlo. Předchozí zápasy se nám to nedařilo, takže v tom byl podle mě největší rozdíl,“ těší Machovského, který měl radost, že se Spartě povedlo uhlídat všechny přesilovky Zlína včetně té pět na tři.

„Měli jsme v minulých zápasech hodně oslabení a z toho jsme často inkasovali, takže jsme se chtěli soustředit hlavně na to, abychom v něm tentokrát nedostali žádný gól. To si myslím, že nás posunulo k tomu, abychom i nějaký dali a hrálo se nám dobře,“ potvrzuje sparťanský gólman, který zaznamenal celkem 34 úspěšných zákroků.

To ze strany Zlína bylo utkání jedno velké trápení. Ševci si vypracovali řadu šancí i tlak na bránu, ale nic nebyli schopni proměnit. „To tak někdy je. Na druhou stranu jsme tady hráli s Vítkovicemi a to bylo to samé. Vítkovice kdyby tady byly do dvanácti, tak toho góla taky nedají. U nás to taky tak asi vypadalo. Chtěli jsme, ale nešlo to tam prostřelit, puk byl někde na brankovišti, něco tomu prostě chybělo,“ smutní kapitán Tomáš Žižka.

Touha vyhrát byla pro Zlín umocněna ještě tím, že pod strop stadionu byl slavnostně vyvěšen dres bývalého hráče ševců Miloslava Sedláka. „Chtěli jsme vyhrát. Byl to slavností zápas, hráli jsme ve slavnostních dresech, pan Sedlák měl tady oslavu... Chtěli jsme prostě bodovat, ale někdy to nevyjde. Jsme z toho zklamaní, ale liga jde dál a musíme se z toho poučit,“ dodává Žižka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz