Pohublý Štich srazil Jágra: Přišel mi lehčí, než se říká. Na váhu radši nechodí

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Piráti v období na přelomu skupiny o umístění a baráže zažívali velké trápení, které ohrožovalo i normální start v prolínací soutěži. Do prvního kola však Růžičkova družina nastoupila téměř ve stoprocentní sestavě co do počtu hráčů, výkonnost po ztrátě několika kilogramů a vyčerpávajícímu přečkávání střevních potíží nebyla optimální.

Nový fanshop

Piráti vstoupili do baráže proti Kladnu s upravenou taktikou, ve které zatažení bránili rytířské výpady a čekali na chybu, ve které by strhli utkání na svou stranu. „Byl to pro nás první zápas, takže jsme nevěděli, co do nich čekat. Koukali jsme na nějaké jejich video z play off, ale mohli nastoupit jako úplně jiný tým. Nastoupili výborně, jak jsme možná očekávali. Byli jsme trpěliví, nedělali jsme žádné zbrklé věci a počkali jsme si na moment, abychom vstřelili první gól,“ hodnotí David Štich.

Vedení se nakonec Piráti přeci jenom dočkali, když ve 48. minutě střelu Radka Dudy z vrcholu kruhů tečoval před bránou mimo dosah Lukáše Cikánka subtilní forvard Jakub Sklenář. Zanedlouho mohlo být srovnáno, ale ve sporné situaci sudí rozpažil, na což Chomutovští odpověděli další trefou v podání Vladimíra Růžičky. Pod výhrou se tučným písmem podepsal domácí brankář Justin Peters, jenž si připsal čtvrté čisté konto v sezoně.

„Odehráli jsme to docela dobře na krátká střídání, hodně jsme se točili. Udělali jsme pro výhru maximum. Nakonec jsme zápas zvládli lépe, než jsme očekávali. Hlavně máme za zády stoprocentního gólmana. I když jsme udělali nějakou chybu, počapal to. To je základ týmu, protože máme gólmana, na kterého se můžeme spolehnout. Teď musíme dobře regenerovat, najíst se a napít, protože nás v neděli čeká další zápas,“ nabádá devětadvacetiletý obránce.

Po předesílaných prognózách kolem nemoci v kabině A-týmu byl vstup až překvapivě dobrý, a to možná i protože všechno zlé je pro něco dobré. „Byli jsme nemocní, ale co bylo, bylo. To už je za námi. Kvůli léčení bychom ještě asi měli být doma, ale nejde to, protože chceme bojovat za Piráty a udržet tady extraligu. Hodili jsme to za hlavu a chtěli jsme se soustředit na náš výkon. Hlavně jsme se na to nechtěli vymlouvat. Udělali jsme tlustou čáru, takže už o tom nemá cenu debatovat. Jsme tady skoro celý tým, jsme zdraví. Doufám, že nás po zápase nic nepostihne. Teď jdeme na sto procent,“ upozorňuje.

„Asi 98 procent hráčů si prožilo muka. Možná to bylo i dobře, protože jsme zapomněli na hokej a na všechno, co bylo. Vyčistili jsme si hlavy, se kterými jsme nastoupili. Přišli jsme na led možná ještě silnější. Jak to řekl Radek Duda – semkli jsme se. Říkali jsme si, že už nás nemůže potkat nic horšího. Teď do toho musíme dát všechno – srdce – a jít si za tím,“ pokračuje normálně značně přes sto kilo vážící postrach soupeřů, který se nebojí přitvrdit hru.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Podle klubového webu piratichomutov.cz měl David Štich před vypuknutím ročníku 104 kilogramů, což se pak v jeho průběhu ještě změnilo. „Bylo to trochu víc, protože jsem něco nabral,“ upravuje zadák, jenž viditelně pohubl. „Už na váhu raději nelezu, abych se neleknul. Když jsem přišel na zimák, měl jsem pod sto kilo. Budu teď brát jídlo podle toho, jak se cítím, váhu řešit nebudu. Budu sázet na pocit,“ prozrazuje podrobnosti.

Přestože několik kilogramů ztratil, při sporném okamžiku v 54. minutě si bez ostychu vyšlápl na údajného střelce Jaromíra Jágra, kterého poslal přes zadní oblouk brány na led. „Myslel jsem, že je trošku těžší, asi něco zhubnul. Nebyl zase tak těžký, jak se povídá,“ uvádí s nadsázkou. „Šli chvilku před koncem do našeho gólmana, takže nikdo nepřemýšlí, jestli je unavený nebo má proti sobě někoho, kdo má 120 kilo, musí se tam prostě udělat prostor a pořádek,“ pokračuje.

Sudí v situaci před u brány rozpažil, a to stejné udělal i po návratu z boxu časoměřičů, odkud se radil s rozhodčím u videa. „Vůbec nevím, kde byl puk, jestli byl pod naším hráčem nebo pod Justinem. Za sebe to nemůžu komentovat,“ krčí rameny Štich.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz