Pohyb v kádru Sparty: rozchází se s 23letým útočníkem

Radek Mužík | Foto: hcsparta.cz

Útočník Radek Mužík si hledá nové angažmá, ze Sparty odchází po necelé sezoně. Klub konec vzájemné spolupráce oznámil na svých sociálních sítích.

V hlavním městě působil od počátku listopadu. „Radkovi skončila smlouva a rozhodli jsme se, že ji nebudeme prodlužovat,“ popisuje sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

A přidává: „Děkujeme mu za pomoc v uplynulé sezoně a přejeme další úspěšné roky v hokejové kariéře.“

Mužík (23) od podzimu naskočil do 28 utkání, v základní sestavě Sparty si nicméně uzmul pouze marginální roli. Jeho průměrný ice time činil přes 9 minut na zápas, odpovídá tedy vytížení v rámci čtvrtého útoku.

Základní statistiky silového forwarda kvůli tomu neoslní: k jedné trefě přihodil dvě asistence, vedle toho také deset trestných minut a hodnotu -4 v tabulce pravdy. Zároveň rozdal tři hity a zblokoval devět střel.

„Radkovi skončila smlouva a rozhodli jsme se, že ji nebudeme prodlužovat.“

Můžeme očekávat, že se nyní poohlédne po vyšší porci minut. Odchovanec klatovského hokeje ještě v dorosteneckém věku vsadil na rozvoj ve Švédsku, kde se postupně probil až do elitní soutěže. 

Jako hráč Luley a Örebro si v SHL připsal dohromady 133 startů. Uplynulý ročník vykopl v Tappaře Tampere, s finským gigantem se však rozloučil už po třech měsících. Poté vzal zavděk nabídkou Sparty.

A co dál? Těžko říct, zda to Mužíka opětovně táhne za hranice. Na domácí scéně by možná připadalo v úvahu obnovené spojení s Plzní. 

Tvořící se kádr HC Sparta Praha

Brankáři: Josef Kořenář, Jakub Kovář.

Obránci: Aaron Irving, Michal Kempný, Jakub Krejčík, Ondřej Mikliš, Michal Moravčík, Vojtěch Mozík, David Němeček, Tomáš Tomek.

Útočníci: Miroslav Forman, Petr Hauser, Roman Horák, Tomáš Hyka, Kryštof Hrabík, Filip Chlapík, Pavel Kousal, Jani Lajunen, Ondřej Najman, Michal Řepík, Vladimír Sobotka, David Vitouch.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz