Poizl, Klodner a Konečný. Sparta zlákala tři reprezentanty ze Žďáru

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

Na mládežnickém poli se nedávno upekla zajímavá transakce. Ve Žďáru nad Sázavou, jenž nejspíš ztratí extraligové soutěže, se rozloučila trojice talentovaných hokejistů. Teď už budou oblékat dres pražské Sparty.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Daniel Poizl, Jan Klodner a Jakub Konečný. Dva obránci ročníku 2001 a jeden útočník ročníku 2002. Všichni se v dorosteneckém věku vydali do akademie v Telči, nastupovali za mládežnické týmy Žďáru nad Sázavou a dostali i několik šancí ve druhé lize.

Za touto kapitolou ale zaklapli dveře. Podobně, jako se s největší pravděpodobností zaklapnou dveře za účastí Žďáru v juniorské i dorostenecké extralize.

„Jde o talentované hokejisty s dobrým charakterem, kteří před sebou mohou mít velkou budoucnost. Sparta se chce ještě více zaměřit na zapojení šikovných mladých hráčů do dospělého hokeje, chce je vychovávat pro NHL či první tým, to je náš velký úkol,“ uvedl pro klubový web sportovně-technický manažer Tomáš Vrábel.

Zadáci reprezentační osmnáctky byli v kontaktu se Spartou už na začátku sezony. Jejich přestup se „pekl“ postupně, jasno měli před Vánoci. Poizl s Klodnerem i tak pořád nastupovali za juniorku Plamenů, poslední zápas před koncem přestupního termínu odehráli 29. ledna proti Jihlavě.

Daniel Poizl

Daniel Poizl | Foto: Karel Švec, Český hokej

Mezitím si už ale vyzkoušeli také Chance ligu v dresu Benátek nad Jizerou, kde naskočili k jedenácti, respektive dvanácti utkáním.

Co se týče tréninků, přičichli už také ke sparťanskému áčku pod vedením Uweho Kruppa. „Je to výborný trenér, tréninky jsou ve velkém nasazení a sám on se na led snaží přenášet pozitivní atmosféru. To se mi líbí,“ pochvaloval si Poizl.

„Je to hlavně úplně něco jiného než obvykle, jelikož všechny tréninky jsou vedeny v angličtině. Myslím, že jeho tréninky jsou na velmi vysoké úrovni,“ doplnil ho Klodner.

Oba absolvovali zápasovou premiéru v dresu s velkým „S“ na hrudi 1. února, kdy juniorce pomohli k vítězství 2:1 nad pražským rivalem ze Slavie. Lídrovi vyztuží obranu v rozhodující fázi sezony. Sparta vede extraligu a po nedávných úspěších v osmé třídě či mladším dorostu by konečně ráda zaútočila i na nejcennější mládežnickou trofej.

Třetím do party je Jakub Konečný. Nebo by se spíš slušelo říct – bude. O rok mladší talent totiž neodehrál utkání už téměř dva měsíce.

„Bohužel jsem se zranil při tréninku sedmnáctky těsně před trojzápasem s Finskem. Po nešťastném pádu jsem narazil přímo do mantinelu a přivodil jsem si zranění v oblasti kyčle. Z nejhoršího už jsem venku a věřím, že můžu být do konce sezony zdravotně v pořádku,“ řekl pro hcsparta.cz.

Jan Klodner

Jan Klodner | Foto: Karel Švec, Český hokej

O tom, že Konečný půjde za svými parťáky, se rozhodlo o něco později.

„Pamatuji si to přesně, jako by to bylo dneska. Vraceli jsme s reprezentací zpět domů z World Hockey Challenge v Kanadě a najednou mi ten den zavolal pan Vrábel ze Sparty. Když se mi představil, zarazilo mě to. Prvně jsem si myslel, že si ze mě někdo dělá legraci, ale potom mi vše vysvětlil,“ usmál se. Nakonec s agentem také na nabídku kývl.

Trojice navázala na Jaromíra Pytlíka a Jakuba Černohorského, kteří se v poslední době také vydali ze Žďáru za velkým hokejem. Teď si postupně zvyká na nové angažmá.

„Jsem strašně rád, že budu moct nosit na dresu sparťanský znak,“ uvedl Klodner. „Já to beru jako další etapu svého života a velkou příležitost se zlepšovat ve svých hokejových dovednostech,“ přidal Poizl. „Popravdě se cítím velmi namotivován. Přestup do Sparty mi na rovinu dodal velký impuls,“ doplnil své kolegy Konečný.

Jakub Konečný

Jakub Konečný | Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz