Pokladník Lev se hned zkasíroval. A rekord? Sám sebe už určitě nepřekonám

Jakub Lev | Foto: hcplzen.cz

Jakub Lev se po šesti sezonách rozhodl pro návrat domů do Plzně. Na místo, kde tenkrát zahájil svoji dlouhou sérii utkání bez přerušení a kde také před deseti lety slavil titul. Kabinu i po letech poznal, hned se ujal klubové kasy a věří, že dokáže navázat na svoje předešlé výkony.

Už jste doléčil zranění z play off?
Ano, už jsem stoprocentně zdravý. Těším se na start nové sezony a doufám, že zdraví bude držet jako předtím.

Kvůli zranění jste musel v semifinále přerušit dlouhou sérii 659 zápasů v řadě. Myslíte si, že tento váš rekord někdy někdo dokáže překonat?
Bavili jsme se o tom párkrát s klukama v kabině a říkali jsme si, že to bude asi těžké. Přece jenom se hokej trošku mění a přes šest set zápasů v kuse bude náročné překonat. Neříkám, že je to nezdolatelné, ale asi to bude nějakou dobu trvat.

Chtěl byste překonat vy sám sebe?
(směje se) Takhle daleko nekoukám. Přece jenom přes šest set zápasů je nějakých dvanáct třináct sezon a v mém věku nevím. Zase nejsem Jarda Jágr, ani bych takhle dlouho asi nechtěl hrát. Takže si myslím, že já sám sebe určitě už nepřekonám.

„Zase nejsem Jarda Jágr, ani bych takhle dlouho asi nechtěl hrát.“

Zmiňovanou sérii jste předtím zahájil při mistrovské sezoně v Plzni, kam se po šesti letech vracíte. Jak budete vzpomínat na roky strávené mimo mateřský klub?
Převážně z nějakých devadesáti procent jenom dobře. Ve Vítkovicích a Hradci jsem si našel hodně kamarádů, jak na hokeji, tak mimo něj. I v těch městech se mi žilo dobře a líbilo se mi tam, takže na tyto dvě štace určitě budu vzpomínat jenom v dobrém. Zase mě to posunulo o kousek dál, jak hokejově, tak i v osobním životě.

Poznal jste to vůbec po tak dlouhé době v plzeňské kabině?
Je předělaná, včetně posilovny. Celé zázemí je zrekonstruované. Samozřejmě to ale nebylo tak, že bych šest let v té kabině nebyl, takže jsem věděl, do čeho jdu. Kluky znám. Někteří jsou z Plzně, s některými jsme se potkali i jinde. Převážně jde tedy pro mě o známé prostředí.

Sledoval jste Plzeň, i když jste hrál jinde?
Samozřejmě, přece jenom jsem tam měl vždycky nějaké kamarády, se kterými jsme tam něco odehráli. Vždycky jsem Plzeň po očku sledoval a přál klukům, ať se jim daří. Doufám, že na předešlé roky navážeme a bude to zase dobré.

Musel jste teď za obnovenou premiéru přispět něco do klubové kasy?
Jo jo, sám jsem teďka pokladník, takže jsem se hned zkasíroval (směje se).

A dohlíželi na vás ostatní, abyste nedal málo?
Částka je jasně daná. Máme pokutový řád, takže jsem musel dát přesně určenou částku, ať je všechno tak, jak má být.

„Adam Benák je na svůj věk neskutečný hráč.“

Při vaší obnovené premiéře si odbyl premiéru mezi dospělými Adam Benák, který naskočil v jednom útoku s vámi. Jaký je podle vás hráč?
Na něj můžu říkat jenom superlativa, protože na svůj věk je to neskutečný hráč. Myslím si, že toho má hodně před sebou. Je výborně připravený, chytrý. Ještě o něm v budoucnu hodně uslyšíme.

Za Plzeň v přípravných zápasech hrají i další mladíci. S plzeňskou budoucností to celkově nevypadá vůbec špatně…
V Plzni dělají mládež výborně dlouhou dobu. Myslím si, že každý rok vytáhnou nějaké mladé kluky, kteří naskočí do extraligy a nikdo by nepoznal, že ji ještě do té doby nehráli. Takže určitě velká pochvala pro mládež. Myslím si, že letos zase nějací kluci vyskočí a všichni budou překvapení, že jsou dobří.

Tým se za dobu, kdy jste byl pryč hodně obměnil. Znovu se v plzeňské kabině po šesti letech shledáte pouze s Janem Schleissem a Miroslavem Indrákem. Bavili jste se o tom spolu?
Zrovna s těmito dvěma musím říct, že jsme hodně ve spojení. Mírovi Indrákovi jsem šel i za svědka na svatbě, s Honzou Schleissem jsme si byli také navzájem na svatbě. Takže s nimi je to kamarádství dlouhodobé. Čekal jsem, kam se jejich cesty budou vyvíjet a jsem rád, že jsme skončili všichni v Plzni.

S Janem Schleissem jste navíc jedinými hráči, kteří zažili historickou sezonu Plzně. Vzpomínáte na ni občas?
Že bychom vzpomínali nějak často, to ne. Sem tam, když vidíme nějakou fotku nebo vzpomínku v hale, tak třeba něco prohodíme. Ale že bychom se k tomu vraceli? To úplně ne.

Nemrzí vás trochu, že jste loni nemohl být u toho, když si Plzeň deset let od titulu připomínala?
Takový je hokejový život. Nemůžete být všude. Samozřejmě to byla hezká akce. I já jsem dostal dres, takže jsem byl rád. Mám ho doma a určitě si najde nějaké svoje místečko. Že by mě to ale nějak mrzelo, to ne. Měl jsem práci někde jinde a musel jsem se jí věnovat.

Víte i po deseti letech, kde máte schovanou medaili?
Já to mám nastavené tak, že všechny medaile, dresy a takové zajímavé věci jako plakety a podobně, dávám tátovi. Ten to sbírá, má u sebe uschované úplně všechno. Nevím, jestli on ví, kde to má, ale myslím si, že zrovna tohle jo. Říkali jsme si, že časem uděláme nějakou zeď, kam bychom ty úspěchy dali, ale zatím na to není čas.

Do Plzně se teď vracíte jako lídr. Jste na tuto roli připraven?
Dělám všechno proto, abych na to připravený byl. Jak od kondičního tréninku, v hlavě, tak na ledě. Prostě od A do Z se na to připravuju. Vím, co se ode mě očekává, jsem s tím srozuměný a těším se na to.

„Vím, co se ode mě očekává, jsem s tím srozuměný a těším se na to.“

O vaší roli svědčí také to, že na dresu budete nosit áčko. Potěšilo vás to?
Nevracím se kvůli písmenku na dresu, ale kvůli tomu, že chci s Plzní udělat nějaký společný úspěch. Kdybych to áčko neměl, tak by to nic nezměnilo. Není to pro mě úplně to nejdůležitější.

V Hradci jste byl loni nejproduktivnějším hráčem. Věříte, že na výkony dokážete navázat?
Doufám, že se mi to podaří zopakovat a udržet výkonnost, kterou jsem měl. Osobní cíl, kolik bodů bych chtěl posbírat, ale nemám. Vždycky si jen říkám, že bych chtěl být lepší než v minulé sezoně.

Když jste z Plzně odcházel, plánoval jste se jednou vrátit. To se vám teď povedlo. Plánujete doma strávit zbytek svojí kariéry?
V hokejovém životě je hrozně těžké něco plánovat, ale chtěl jsem se jednou vrátit do Plzně. To jsem říkal vždycky a netajil jsem se tím. Teď se to sešlo dobře časově a všechno do sebe zapadalo. Smlouvu mám na tři roky a chtěl bych asi zůstat v Plzni. Nemám v plánu se nikde stěhovat po extralize. Samozřejmě kdyby přišlo ještě něco ze zahraničí, tak bychom se třeba domluvili, že bych třeba na sezonu dvě někam odešel. To nikdy neříkám nikdy, ale asi bych chtěl zůstat v Plzni.

Foto: hcplzen.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz