Pokračování v Kazani, nebo znovu NHL? Sekáč zatím neví, co bude

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

14. března 2019, 12:00

Václav Jáchim

Před rokem slavil Gagarinův pohár, letos se Jiří Sekáč dočkal v Kazani zklamání – ambiciózní tým totiž vypadl už v osmifinále play off KHL s Omskem. A reprezentační útočník teď neví, co bude. Vypršela mu smlouva a novou zatím nepodepsal, zároveň se spekuluje o NHL.

Selhání v organizaci AK Bars způsobilo pořádný šok, vyřazení 0:4 na zápasy nikdo nečekal. Také proto vedení klubu zatím vůbec nekomentuje informace o tom, kdo z hráčů zůstane. A jak by měl vypadat kádr pro další sezonu. „Jisté je, že jsme zklamali. Takhle jsme si play off nepředstavovali," řekl generální manažer Rafik Jakubov.

Ruská média minulý týden uvedla, že klub chystá změny. Ovšem dotknout by se prý neměly Švéda Antona Landera ani Jiřího Sekáče. Jiné zdroje však zároveň zmiňují, že o českého krajánka je zájem v NHL, kterou Sekáč v minulosti hrál za Montreal, Anaheim, Chicago a Phoenix. „Je pravda, že Jirka odtud nabídky má. V Kazani odehrál dvě výborné sezony a v Americe o tom vědí," reaguje Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Foto: ak-bars.ru

V ruském klubu si tuto variantu nejspíš nepřipouštějí. „Nikdo z hráčů za námi nepřišel s tím, že by rád odešel do NHL. Mluvit o tom je teď předčasné," uvedl Jakubov na stránkách hokejové Kazaně. Za Atlantikem je zájem nejen o Sekáče, ale údajně také o šikovného ruského útočníka Vladimíra Tkačova. Totéž se může týkat dalších hráčů.

Dlouho se zdálo, že v případě Sekáče je spíš pravděpodobné setrvání v Kontinentální lize. Tedy v Kazani. Účastník loňské olympiády několikrát opakoval,  že je v klubu spokojený. V základní části letošní sezony sehrál 60 utkání, vstřelil 23 branek a nasbíral 47 bodů. Jeden gól pak zaznamenal v play off.

Foto: ak-bars.ru

Nyní se řeší, zda jeho spojení s Kazaní bude platit také pro další období. „Klub na Jirku vlastní v KHL práva. Jednáme. Zatím k věci nelze říci nic bližšího. Uvidíme, jestli dojde k dohodě," připomíná Vůjtek. Vedení ruského klubu ještě nemá jasno. „Po zklamání play off děláme analýzy a zvažujeme, co bude dál. Máme 17 hráčů bez smluv. Než řekneme, kdo odejde, musíme nejdřív vědět, kdo se objeví v naší sestavě," poznamenal.

Kádr Kazaně byl letos v podstatě stejný jako před rokem, kdy svěřenci trenéra Biljaletdinova vyhráli play off a získali Gagarinův pohár. „Nebyla to chyba. Chtěli jsme úspěch zopakovat, hráčům jsme věřili," doplnil generální manažer klubu. Jiří Sekáč tedy netuší, co bude. Aktuálně odpočívá, od pondělí 25. března by se měl zapojit do prvního kempu reprezentace v přípravě na mistrovství světa.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz