Pokuta a podmínka pro Spartu. Na mládeži neměla lékaře

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje posuzovala od začátku sezony už několik incidentů v mládežnických soutěžích, tresty plynuly například z bitky mezi dorostenci Zlína a Vítkovic. Zdaleka nejzávažnějšího provinění se ale dopustil klub pražské Sparty.

Fanshop národního týmu

Problém vznikl v utkání osmého kola Extraligy dorostu mezi Spartou a městským rivalem z Kobry, které se hrálo v holešovické Tipsport areně v sobotu 2. října. Domácí svěřenci trenéra Františka Ptáčka naplnili roli favoritů a zvítězili vysoko 11:1, ovšem o zápasu se mohlo mluvit i v úplně jiných souvislostech – nebyl na něm totiž přítomen lékař.

Pořádající klub přitom uvedl MUDr. Davida Marvana do zápisu o utkání a rovněž mezi osoby na hráčské lavici Sparty.

Na to, že skutečnost byla jiná, přišli činovníci utkání až po jeho skončení, kdy zástupci Kobry marně sháněli chladící sprej. Přitom už během zápasu došlo ke dvěma zraněním – a jak domácí Jakub Žmola (poranění levého třísla), tak hostující Adam Mráz (poranění v horní části těla) museli odstoupit. Pomoc lékaře však zřejmě nepotřebovali.

„Nepřítomnost kvalifikovaného lékaře je v rámci konání utkání v soutěži ELD s ohledem na rychlost a tvrdost hry zcela nepřípustná.“

I proto nepřičítá disciplinární komise žádnou vinu rozhodčím. „Jelikož přímo v utkání nebyl vyžádán zásah osoby provádějící zdravotní dozor, postupoval hlavní rozhodčí Daniel Kraval ve víře ve správnost a pravdivost údajů obsažených v zápise o utkání,“ píše se v rozhodnutí.

Můžeme mluvit o štěstí, že se nestalo nic vážnějšího.

„DK ČSLH považuje za nezbytné na tomto místě zdůraznit, že nepřítomnost kvalifikovaného lékaře, který je schopen poskytnout zraněné osobě okamžitou odbornou péči spočívající v krajním případě ve stabilizaci zdravotního stavu zraněného hráče a jeho základních životních funkcí, je v rámci konání utkání v soutěži ELD s ohledem na rychlost a tvrdost hry, s níž se jednotlivá utkání uvedené soutěže hrají, zcela nepřípustná,“ uvedla disciplinární komise.

Kompletní zpráva disciplinární komise »

Sparta tím porušila odstavec 6 technických norem soutěže. Od disciplinárky za to dostala pokutu 10 tisíc korun a trest uzavření domácího hřiště na jedno domácí utkání dorostenecké extraligy, které musí být odehráno ve vzdálenosti více než 30 kilometrů od Tipsport areny. Ovšem tento trest je podmíněně odložený na dobu do konce ledna 2022.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz