Polanský se vrátil z marodky. Proč se hned porval s Beranem?

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Oceláři v devátém kole na svém ledě přivítali pražskou Spartu. Atraktivní hokejová podívaná nabídla osm branek, samostatné nájezdy, i jednu pořádnou bitku. Do ní se zapojil třinecký Jiří Polanský a sparťan Matěj Beran. O hlavu a půl menší špílmachr Ocelářů nakonec pěstní souboj vyhrál, když před zraky 4 500 diváků složil Berana na led.

Plekanec Chance liga

Jiří Polanský přitom mezi obávané rváče nepatří. V zápase je faulován docela často, především díky svému stylu hry, kdy dlouho drží kotouč u soupeřovy branky. V duelu s Pražany se toho ale Polanský nezalekl a bitku s přehledem vyhrál. 

Máte za sebou první zápas, noha je v pohodě?
Tento týden už noha je v pořádku. Minulý týden jsem zkoušel trénovat, ale nešlo to. Měl jsem zranění, které sice nevypadá nějak velice, ale hodně vás limituje. Jsem nesmírně rád, že jsem se konečně dočkal. Ve středu jsem se rozehrál v našem partnerském klubu, ten skok po pěti týdnech zranění do ostrého zápasu by byl určitě velký. Zvlášť proti Spartě.

Jaký to teda byl skok?
Chci poděkovat našemu kondičnímu trenérovi, který se mi čtyři týdny věnoval. Fyzicky to bylo úplně v pohodě. Samozřejmě tam byla nerozehranost, my si se Sváčou a Ádou (Vladimír Svačina a Martin Adamský, pozn. red.) přáli dát nějakou branku a přispět k vítězství. Dnes se to nepovedlo, doufám, že to příště vyjde.

„Fyzicky to bylo úplně v pohodě. Samozřejmě tam byla nerozehranost."

Zapojil jste se do rvačky s Matějem Beranem, jak se to seběhlo?
Bylo to utkání, kdy jsme vedli, a Sparta nám ty vítězné emoce srazila dolů. Je to vždy nepříjemné. Dáte gól, vyprodukujete si něco a najednou vás něco srazí dolů. Na Vláďu Svačinu tam šli dva, já ho chtěl odtáhnout. Jsou situace, kdy se kamaráda musíte zastat, ať je soupeř o dvě hlavy větší. Na druhou stranu já si menšího hráče v extralize nevyberu. On jako první shodil rukavice, to jsem trochu nečekal. Nakonec jsem se z toho nemohl vymotat.

Chvíli to vypadalo, že končíte, ale najednou jste se nadechli a pokračovali dál.
Vypadalo to tak. Já už se uvolnil, nadechl se z křeče, pak jsme ale pokračovali dál. Ale i na tohle mě kondiční trenér připravil. My pak šli do kabiny si zchladit klouby, říkal, že to bylo dobré. Určitě je spokojený.

„Nějaké nefér zákroky se musejí vyříkat hned na ledě."

Kolikátá vaše rvačka to byla?
Takových pošťuchování s rukavicemi bylo dost, bez rukavic bych to asi spočítal na prstech jedné ruky. Já nejsem ten, koho by si soupeři na bitvu vytáhli, nebo se mě báli. Je tady ale pravidlo, že obránci nesmí přejet kruhy, to nás pak před brankou proti soupeřovým obráncům zapojuje do strkanic. Nějaké nefér zákroky se musejí vyříkat hned na ledě.

Polanský povalil Berana na led.

Polanský povalil Berana na led. | Foto: Facebook HC Oceláři Třinec

V zápase jste třikrát vedli, jsou to ztracené body?
Ze druhé třetiny jsme měli vytěžit víc. Buď dát víc gólů, nebo méně inkasovat. To už je jedno. Do třetí třetiny jsme měli jít za mnohem lepšího stavu pro nás. Já jsem odehrál první zápas v sezoně, klukům jsem to nechtěl nijak pokazit, nahrávat jim a dostávat je do šancí. Doufám, že to bude jen lepší.

Co jste říkal zmatkům při nájezdech, kdy Sparta opakovala nájezd?
Tohle nebudu hodnotit. Já se soustředil na svůj nájezd, který jsem neudělal tak, jak jsem chtěl. Na vrcholu kruhu mi totiž puk přeskočil hůl a já si ho musel bekhendem stáhnout. Tím jsem se dostal do trochu jiné situace, než jsem původně chtěl. Já spíš seděl a přehrával si v hlavě to, co jsem měl já sám udělat jinak. Mohli jsme dát gól a vyhrát pátým nájezdem, to se bohužel nestalo.

„Klukům jsem to nechtěl nijak pokazit."

Jak jste viděl gól Tomáše Marcinka, který se řešil u videa?
Ta kamera není přímo nad brankou, strašně to proto zkresluje. Za svou kariéru jsem zažil několik situací, kdy jsem si myslel, že to gól není a rozhodčí pak řekl že je. Nebo naopak. Vystřelená flaška ze síťky, stoprocentní gól, rozhodčí pak ale řekl, že to neviděl. Dokud rozhodčí neukáže, tak se neradujete, ale ani nejste smutní.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

VýLET Jiřího Polanského po Chance lize ? #hokej #chanceliga

Příspěvek sdílený CHANCE LIGA (@chanceligacz),Říj 11, 2018 v 2:21 PDT

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz