Polášek o další šestce, návratu Růžičky i Dynamu: Párkrát to na rozhodčí zkusili

Adam Polášek | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Kdo čtvrtou finálovou bitvu neviděl, tak si dle výsledku nejspíš řekne: ti je ale přejeli! Porážka 2:6 však byla pro Oceláře hodně krutá. Dynamo si oddechlo až v úplném závěru, tři góly nastřílelo v posledních sto sekundách a radovalo se z vyrovnání třaskavé série.

Zatímco v lichých utkáních úřadující šampióni zapsali vítězství 2:1 a 4:3, v sudých si s trochou nadsázky musejí připadat jako na tenisových dvorcích – 3:6, 2:6.

„Vůbec nic to neznamená. I kdybychom dostali deset gólů, tak to nic neřeší. Je úplně fuk, kolik v play off dostanete branek, hraje se na vítězství,“ hlásí obránce Adam Polášek.

Jeho tým začal duel číslo čtyři aktivně, v úvodní dvacetiminutovce přestřílel soupeře jasně 15:6. „Je to tak, nástup jsme měli dobrý a první třetinu jsme si pohlídali. O osudu utkání rozhodly přesilové hry.“

„I kdybychom dostali deset gólů, tak to nic neřeší. Je úplně fuk, kolik v play off dostanete branek, hraje se na vítězství.“

Zatímco Dynamo využilo hned dvě, Oceláři při devíti vyloučeních soupeře neproměňovali jednu za druhou. Za stavu 1:1 v gól nepřetavili ani celé dvě minuty trvající dvojnásobnou početní výhodu.

„Že se říká, že když neproměníte pět na tři, tak nemůžete vyhrát zápas? To nám hlavou ani neblesklo, na to při zápase není prostor. Všichni jsme doufali, že ji proměníme. Ale pořád jsme měli hlavy nahoře a šlapali do toho,“ líčí Polášek.

„Puk tam lítal dobře, jen ta finální nahrávka a finální střela... Přesilovek jsme měli fakt hodně a ke konci už to byla taková trápená. Chyběla nám lehkost.“

Ten si nemyslí, že by Třinečtí sehráli přesilovky špatně. „Puk tam lítal dobře, jen ta finální nahrávka a finální střela... Měli jsme jich fakt hodně a ke konci už to byla taková trápená. Všichni jsme to tam tlačili, ale chyběla nám lehkost.“

Nepomohl ani zraněný Martin Růžička, zkušený útočník poprvé ve finálové sérii naskočil do zápasu a na ledě strávil dvě minuty a deset sekund – právě v přesilových hrách.

„Jestli se na to cítil a věřil si, že pomůže týmu, tak je to jen dobře. Gól jsme nedali, ale není to jeho vina,“ zdůrazňuje Polášek. „I když teď Růža nehraje, tak je s námi a jde to cítit. Jak na střídačce, tak i o přestávkách v kabině,“ doplňuje.

Pardubice rozhodly zdařilou pasáží mezi 34. a 36. minutou, kdy odskočily do dvougólového vedení. Třinec ve třetí části snížil na 2:3 a sahal po vyrovnání, místo něj ale v posledních sto sekundách třikrát inkasoval, z toho dvakrát při hře bez gólmana, a padl 2:6.

„I když teď Růža nehraje, tak je s námi a jde to cítit. Jak na střídačce, tak i o přestávkách v kabině.“

Je srovnáno – 2:2 na zápasy. „Utkání jsou hodně jiná. Buď hrajeme svůj hokej a držíme si to, nebo pak jsou zápasy, které nás srážejí nějakou chybičkou, případně v přesilovce. Ale jedeme dál. Je to finále, které diváky baví,“ pokyvuje 32letý obránce.

Víc než výsledek se po čtvrtém zápase řešila vyjádření pardubického kouče Marka Zadiny, který má problém s tím, jak se v rozběhnutém finále změnil metr rozhodčích. Ve druhé bitvě jeho tým uspěl i díky drzé hře před Ondřejem Kacetlem, v Třinci ale s tím měl utrum.

„Samozřejmě tvrdost k hokeji a play off patří, ale má se někde namalovat čára, hranice, aby to dávalo smysl. Něco nám od rozhodčích přišlo, bavili jsme se o tom a domluvili se, jak se s tím vypořádáme. Podle toho hrajeme,“ nabízí svůj pohled Polášek.

„Podle mě rozhodčí zatím dodržují to, co řekli. My o tom víme a dáváme si pozor. Pardubice to párkrát na ně zkusily, jestli by jim to pustili, a oni ne,“ doplňuje na závěr.

„Podle mě rozhodčí zatím dodržují to, co řekli. My o tom víme a dáváme si pozor. Pardubice to párkrát na ně zkusily, jestli by jim to pustili, a oni ne.“

Aktéry finále čekají dva dny volna, ve středu se pak pustí do páté bitvy, která už jednomu z nich přisoudí mečbol. Utkání je ve vyprodané pardubické enteria areně na programu od 18 hodin, živě jej odvysílá O2 TV Sport.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz