Polášek: Vidinu NHL v hlavě mám, ale nechci na ni myslet

Foto: Jan Malý, Český olympijský tým

20. února 2018, 19:59

Jakub Slunečko

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) První obrana českého nároďáku stojí v Koreji na Adamu Poláškovi s Jakubem Nakládalem. Zatímco zkušenější Nakládal už si krátké angažmá v NHL vyzkoušel, Polášek je nejslavnější ligou zatím nedotčen. Před skauty zámořských týmů si ale zatím v Koreji vede skvěle. „Teď jsem ale na olympiádě a nic jiného pro mě neexistuje,“ říká šestadvacetiletý bek před čtvrtfinále proti USA.

Nový fanshop

Kluby NHL prozíravě vyslaly do Pchjongčchangu své lidi, kteří sledují nejlepší hráče působící mimo NHL. Za Detroit tak dorazil třeba i šéf skautů Jiří Fischer, který prozradil, že hokejisty pro novou sezonu má vyhlédnuté i v českém týmu.

Může být Polášek jedním z nich? Kdo ví. Ale určitě se to nabízí. Odchovanec Vítkovic roste k pozici klíčového hráče. Po problémech na Sibiři už zase napevno zakotvil do ruské KHL v týmu Soči. A na olympiádě jsou trenéři s jeho službami v první obraně zatím dost spokojení.

První česká obrana demolovala halu. Korejci nestačili uklízet plexisklo »

Polášek to skromně přičítá i parťákovi Nakládalovi: „Zatím nám to sedí. Od prvního tréninku jsme byli ve dvojici spolu. Vyhovíme si, hodně spolu na ledě mluvíme, nemůžu na Kubu říct půl slova,“ chválil zkušeného kolegu Polášek.

Oba borci se parádně doplnili i na posledním úterním tréninku, při kterém oba shodně vysklili po jednom plexisklu. „Je vidět, že spolu hrajeme v jedné obraně a že si rozumíme,“ smál se Polášek. „Jako vejce vejci.“

Polášek i Nakládal zvládají své první olympijské představení na jedničku. U Poláška je premiéra o to lepší, že nikdy před tím nehrál ani na mistrovství světa.

Foto: Jan Malý, Český olympijský tým

„Zatím je to super. I když hrajeme vyrovnané zápasy nebo prohráváme, tak nepanikaříme. Umíme okamžitě odpovědět a nesesypeme se. Je znát charakter týmu,“ chválil české mužstvo, které vyhrálo všechny tři zápasy základní skupiny.

Z prvního místa tak vyrazí ve čtvrtfinále na neoblíbené Američany. „Viděl jsem v televizi, jak kluci vyhráli skupinu na mistrovství světa v Moskvě a pak šli ve čtvrtfinále právě na Američany, kde blbě rupli,“ vzpomínal Polášek na jednu z bolestivých porážek s týmem USA.

„Teď mají oni i my zase úplně jiný tým. Nemůžu slíbit, že vyhrajeme, ale určitě slíbím, že tam necháme úplně všechno,“ dodal bojovně.

„Někde vzadu doufám, že si NHL někdy zahraju.“

A když se českému bekovi splní olympijský sen, bude moci třeba vážněji uvažovat o dalších metách. NHL je pro něj dalším cílem, ke kterému ho může turnaj pod pěti kruhy posunout. „Samozřejmě mám NHL v hlavě. Ale nechci se na to tolik upoutat, abych na NHL musel myslet,“ vysvětloval Polášek.

Už v roce 2010 byl v pátém kole draftován Vancouverem, nejslavnější hokejovou soutěž si ale i přes tři roky bojů na farmě nezahrál. Možná ale bude Polášek jen jedním z těch, kteří hokejově úplně dospívají o něco později. „Teď jsem tady na olympiádě a nic jiného pro mě neexistuje. Někde vzadu ale doufám, že si NHL někdy zahraju,“ uzavřel.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz