Polášek vstával v pět ráno, našel gól a doma slavil. Co návrat do KHL?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vrátil se na místo, které důvěrně zná, a zápas mu vyšel na jedničku. Jako celé Spartě. Obránce pražského celku Adam Polášek pomohl svému týmu gólem i asistencí k obratu na ledě Vítkovic. Sparťané i díky němu zlomili takřka čtyřleté čekání na výhru z Ostravy, kde vousatý zadák vyrůstal.

HokejkaTV

„Bylo to šedesát minut tvrdé dřiny. Od začátku jsme byli lepší, ale dali jsme jim oslabení a oni toho hned využili. Tím nás ale dostali do hry. Celkově to byl výborný zápas. Od začátku do konce,“ pokyvuje Adam Polášek.

Sparťané sice prohrávali poté, co proti nim skóroval papírově jejich spoluhráč Roberts Bukarts, který ve Vítkovicích hostuje. Uběhla ale sotva půlminuta, a pak právě Polášek srovnal. „Když se dá gól hned během dvou minut a nenechá se soupeře naskočit na koně, je to důležité pro každý tým. Remízu jsme si vzali hned zpátky, a pak jsme dali další gól,“ pokračuje urostlý zadák.

Pražané působili agresivnějším dojmem, tvrdě si šli za svým cílem, a na ledě Vítkovic nakonec zvítězili jasně 5:1. „Morava je specifická v cestování. Už jsme si to zkusili v Brně, teď jsme hráli ve Zlíně a teď jsme vstávali snad v pět ráno, abychom tu dojeli vlakem, měli dril na ledě a stihli si ještě odpočinout na hotelu. Sedlo nám to,“ přiznává bek Sparty.

Ta v Ostravě osmkrát za sebou padla. Naposledy se jí povedlo na vítkovickém ledě zvítězit v lednu roku 2016 a další úspěch přidala až nyní. A znovu u toho byl právě Adam Polášek. „Už jsem to slyšel od kluků v kabině. Jsem Ostravák, takže jsem musel do kabiny něco vypsat,“ usmívá se. „Je tady velké hřiště. Někomu to sedí, jinému ne. Jsem rád, si vezeme tři body,“ dodává.

Sestřih utkání Vítkovice – Sparta

V ochozech Poláškovi fandil i jeho bratr Radim, známý kondiční trenér. „Brácha je takový... Jak bych to řekl: Hodně na něj dám. Jak na ledě, tak mimo něj. Baví ho to. Máme mezi sebou body language, co jsme si vycvičili už odmala,“ směje se Adam Polášek. Jak se mu hrálo coby Ostravanovi v dresu soupeře? 

„Je to hezké. Vyrůstal jsem tady, mám tady rodinu i kamarády. Jsem vždycky rád, když hraju doma. Pro všechny je to zpestření. Vždycky si to užívám,“ povídá. Sparta z venkovního tripu, v němž absolvovala šest utkání, vytěžila jedenáct bodů. Vyhrála čtyřikrát v řadě. „Výjezdů jsme teď měli hodně, ale zvládli jsme je fakt docela slušně. Pak se to rozjede doma, kde bude pět zápasů s týmy z přední části tabulky. Zase to bude boj,“ věští.

Návrat do Ruska? Není důvod, baví mě to tady

Obránce s charakteristickým plnovousem se trefil poprvé od návratu do Sparty. „Já už ten gól taky hledám od začátku letní přípravy, co jsme se sešli. (směje se) Že si pro něj musím dojet čtyři sta kilometrů do Ostravy... Hlavně jsem rád, že tam je. Musel jsem si pro něj zajet až do brankoviště, takže doufám, že jsem to prolomil,“ věří český reprezentant.

Co takhle vstávat před každým zápasem v pět ráno, aby přišly i další trefy? „To doufám, že ne! Ale jestli mi to pomůže k tomu, že budu dávat v každém zápase gól, jsem pro,“ usmívá se. Útočník Andrej Nestrašil skóroval, a pak hned zamířil zpátky do Ruska. Bude to i případ sparťanského beka? „Jeden gól? Myslím si, že asi ne. Máme to teď s klukama rozjeté. Nemusím se soustředit na nic jiného. Baví mě to tady. Vůbec nemám pomyšlení někam odcházet,“ uzavírá Adam Polášek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz