Pomoc při absenci Bartošáka! Posila Ocelářů se rozchytá v Chance lize

Foto: hcocelari.cz

Brankář Jakub Štěpánek, který začal sezonu v Pardubicích, má jasno o svém novém angažmá. Zůstává v extralize, po nečekaném přerušení kariéry Patrika Bartošáka pomůže Třinci! Oceláři o tom informovali v tiskové zprávě s tím, že se rozchytá v partnerském Frýdku-Místku.

Oceláři na situaci v brankovišti museli reagovat po tom, co Patrik Bartošák přiznal psychické problémy, přerušil sportovní kariéru a podstupuje léčení. Třinci zůstala nejmladší brankářská dvojice v soutěži, dvaadvacetiletý Petr Kváča s o pět let mladším Nickem Malíkem.

„Mají svou kvalitu, nicméně by bylo fajn, aby se měli od koho učit, jako se kdysi učil Šimon Hrubec od Petera Hamerlíka. Proto jsme hledali někoho zkušeného, kdo dokáže být i dobrým rádcem a učitelem, což Kuba splňuje,“ těší sportovního ředitele klubu Jana Peterka.

„Abych řekl pravdu, tak jsem ještě nezažil, aby byl mezi mnou a mým kolegou takový věkový rozdíl. Uvědomuji si, že stárnu, to je blbé,“ směje se třiatřicetiletý Štěpánek, který naposledy chytal před měsícem, a tak se do zápasového rytmu dostane na farmě ve Frýdku-Místku.

Foto: hcocelari.cz

„Nejsem konfliktní typ, přišel jsem, abych byl součástí týmu. Věřím, že když nějakou šanci dostanu, tak ji chopím za pačesy, ale když budou chytat mladší gólmani – a budou chytat výborně – nejsem typ, který by se urážel a házel někomu klacky pod nohy,“ hlásí Štěpánek.

Aktuální sezonu začal v Pardubicích, kde odchytal jen šest utkání a poté se s ním rozloučili. Někdejší reprezentant, jenž byl u posledního českého zlata z MS, má ve sbírce titul se švýcarským Bernem, chytal také ve Finsku či dlouhých osm sezon v Kontinentální lize.

„Jsem rád, že jsem po dlouhé době členem špičkové organizace, která má předpoklad hrát nahoře v tabulce.“

Teď se do 15. ledna upsal Ocelářům s tím, že pokud bude s jeho působením pod Javorovým panovat spokojenost, lze stávající kontrakt prodloužit. „Jsem rád, že jsem po dlouhé době členem špičkové organizace, která má předpoklad hrát nahoře v tabulce,“ těší se.

„Jsem tady opravdu rád, navíc domů do Ostravy to mám kousek, což bylo pro mě taky z aktuálního rodinného hlediska důležité, tak snad budou obě strany spokojené,“ věří čerstvá posila úřadujícího šampióna, kterému aktuálně patří druhá příčka extraligové tabulky.

Foto: hcdynamo.cz

Soupiska 

Brankáři:
Petr Kváča, Nick Malík, Jakub Štěpánek.

Obránci:
Marian Adámek, Milan Doudera, Guntis Galvinš, Martin Gernát, Filip Haman, Ondřej Hrachovský, Lukáš Krajíček, Tomáš Kundrátek, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth, Jan Zahradníček.

Útočníci:
Martin Adamský, Vladimír Dravecký, Jan Hladonik, Patrik Hrehorčák, Aron Chmielewski, Erik Hrňa, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Tomáš Marcinko, Rostislav Martynek, Štěpán Novotný, Jiří Polanský, Martin Růžička, Matěj Stránský, Kryštof Stuchlík, Petr Vrána.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz