Porazit navrátilce Prospala? Mohli jsme být slavní, směje se Bláha

Martin Bláha. | Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

13. prosince 2019, 11:47

Ondřej Mach

Pro druhou ligu to byla velká událost. Do středečního utkání David servisu proti China Golden Dragon nastoupil Václav Prospal, čtyřiačtyřicetiletý legendární útočník. Jedním z jeho soupeřů byl o pětadvacet let mladší útočník Martin Bláha, který v Číně působí formou střídavých startů z Kladna.

partneři českého hokeje

O tom, že by se Prospal po dlouhých šesti letech vrátil na led, se spekulovalo dlouho. Až ve středu se ale návrat současného trenéra prvoligového Motoru stal skutečností.

„Možnost, že by nastoupil za tým Budějovic, se v kabině objevila už když jsme s nimi hráli předešlé utkání, ale spíše to byly jenom spekulace. Konkrétní zprávu, že by doopravdy měl nastoupit, jsem se dozvěděl teprve v úterý od spoluhráče, který se mnou hraje za China Golden Dragon,“ vypráví Bláha.

Čínští reprezentanti tak za sebou mají další velmi zajímavou zkušenost: společně s několika mladými hráči Kladna si zahráli proti dvojnásobnému mistrovi světa a hvězdě NHL. „První, co mi proběhlo hlavou bylo, že bychom mohli urvat naše první vítězství a ještě ke všemu proti Václavu Prospalovi. Opět se to nezdařilo, jinak už bychom byli slavní,“ říká devatenáctiletý odchovanec Rytířů se smíchem.

„První, co mi proběhlo hlavou bylo, že bychom mohli urvat naše první vítězství a ještě ke všemu proti Václavu Prospalovi.“

Prospal se na ledě i po šestileté pauze neztratil a v utkání asistoval u dvou gólů. „Vnímal jsem ho hlavně na rozbruslení, ale při hře už moc ne. Ne z důvodu, že by nebyl vidět, ale chtěl jsem se soustředit hlavně na nás. I když je to legenda, na ledě jde všechno stranou, bral jsem ho jako každého jiného hráče, avšak s větším respektem, protože byl a stále je výborný hráč s hodně zkušenostmi,“ pokračuje Bláha.

Foto: Marek Baloun

Nejmladší z kladenského bratrského tria si v jednom týmu zahrál s Jaromírem Jágrem, teď se dalšímu slavnému českému hokejistovi postavil jako soupeř. „Znamená to pro mě hodně, kdo si v životě zahraje proti hráči z NHL? V kabině to také vnímali kluci z Číny, kteří si z toho zápasu určitě hodně odnesli, protože hrát proti někomu, kdo působil v NHL a dvakrát vyhrál mistrovství světa, jen tak nebudou,“ tvrdí.

„Znamená to pro mě hodně, kdo si v životě zahraje proti hráči z NHL?“

Ve třetí nejvyšší soutěži letos působí celá řada slavných hokejových osobností, nedávno se k hvězdami nabitému Vrchlabí připojil kapitán z mistrovství světa 2010 Tomáš Rolinek. „Pro druhou ligu je to velké obohacení. Těží z toho mladí hráči jako já, kteří se mohou hodně naučit a nasbírat cenné zkušenosti,“ uzavírá Bláha.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz