Porazit tři silné týmy před OH? Skvělé pro naše sebevědomí, hlásí Řepík

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

18. prosince 2017, 9:34

Adam Bagar

(MOSKVA, od našeho zpravodaje) Zápasy s Kanadou a Švédskem měly stejné první dva střelce českého týmu, jen si prohodili role. Zatímco zápas proti zámořskému soupeři rozsekl Vojtěch Mozík, v závěrečném vystoupení na úspěšném turnaji zapsal vítěznou branku Michal Řepík! "Je to spíš taková náhoda, že nám to tam oběma spadlo. Ale samozřejmě jsem za to rád," hlásí útočník Slovanu Bratislava.

V českém táboře musí po Channel One Cupu panovat spokojenost, svěřenci trenéra Jandače se zaskvěli třemi výhrami, což naposledy při turnajích Euro Hockey Tour dokázali před čtyřmi lety. "Byl to poslední turnaj před olympiádou, takže pro sebevědomí je určitě dobré, že jsme vyhráli všechna tři utkání. Ale víme, že první dvě třetiny s Finy nebyly ideální," přiznává.

Když čeští hokejisté v úvodním zápase turnaje prohrávali po mdlém výkonu 0:2 po druhé části, v tu chvíli by asi nikoho nenapadlo, že z akce odejdou neporaženi. "Tam nám nešly nohy, ale pak jsme to rozjezdili, srovnali se a obrat nám pomohl k dalším zápasům, které jsme odehráli velmi dobře. Je super, že jsme to zakončili vítězně," pokyvuje osmadvacetiletý střelec.

Erat: Chvílemi jsme Švédy motali, to tu asi dlouho nebylo

Reprezentanti po Kanadě přehráli 4:1 také Švédsko, které na výbornou českou hru jenom těžko hledalo recept. "Hráli jsme fakt dobře. Takový poctivý hokej, sráželi jsme se a diktovali tempo hry. Jen škoda toho gólu v oslabení, ale jinak jsme je prakticky k ničemu nepustili," těší Michala Řepíka, jenž se už v úvodním dějství postaral o vítěznou branku národního týmu.

Výhry nad Finy, Kanaďany a Švédy v olympijské generálce dávají naději na dobrý výsledek. "Je to skvělé hlavně pro naše sebevědomí, že jsme dokázali porazit tak silné týmy. S Kanadou hrajeme ve skupině a dokázali jsme si, že s nimi můžeme hrát a porazit je. A výhra nad Švédskem je taky velmi cenná. Myslím si, že do Pchjongčchangu pojedou skoro ve stejné sestavě."

Jandač: Měli jsme více lepších momentů než těch horších

Poslední dvě střetnutí přinesla nejen stejný výsledek, ale i první dva střelce. Vojtěcha Mozíka a Michala Řepíka. "Je to spíš taková náhoda, že to tam spadlo zrovna nám. Jsem za to samozřejmě rád, ale je jedno, kdo dává góly. Kor třeba na olympiádě. Hlavně, abychom vyhrávali," zakončuje útočník, který si po sérii porážek ze Slovanu Bratislava v nároďáku zvedl náladu.

Výborný turnaj sehrál také už zmíněný obránce Podolsku, který si vysloužil i pochvalu od kouče Jandače. "Určitě mi to vyšlo líp než Karjala, teď už je to na trenérech," hlásí směrem k olympijské nominaci. Vojtěch Mozík nejen výborně bránil, ale navrch přidal dva důležité góly. "Daří se mi v KHL, tak jsem rád, že jsem si to přenesl i sem. Snad to bude pokračovat," věří.

Turnaj mi určitě vyšel lépe než Karjala, těší střelce Mozíka

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz