Porážka obhájce nerozhodí. Semkne nás, budeme hladovější, tvrdí Vitásek

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Na svém ledě byli předtím stoprocentní, hokejisté Liberce chtěli ve třetím semifinále potvrdit cestu za postupem do finále. Jenže selhali. Loňští mistři republiky sehráli s Krušnohorci napínavou vyrovnanou bitvu, u níž bylo už od poloviny zápasu zřejmé, že ji může rozhodnout vedoucí gól. Hodně blízko k němu měli hosté, ovšem Stránský s Vitáskem neproměnili přečíslení. "Dát to, vypadalo utkání jinak. Bohužel jsme pak udělali stejnou chybu jako soupeř," mrzí Ondřeje Vitáska (na snímku).

Nový fanshop

Zmíněná akce se narodila v oslabení, reprezentační obránce vyrazil společně se Stránským do brejku, byli blízko radosti. Jenomže kotouč v poslední chvíli odrazil hokejkou chomutovský kapitán Michal Vondrka. "Stráňovi to skákalo, Vondrka pak lehl do přihrávky a zblokoval to. Škoda pro nás," lituje Vitásek.

Následně došlo v podstatě na stejnou situaci před Jánem Lašákem a Piráti trestali, nezdolný Vondrka nedal libereckému gólmanovi šanci. "Byli jsme vepředu, oni nám ujeli a Vondrka to proměnil. Chtěli jsme s tím ještě něco udělat, ale při vlastní přesilovce jsme udělali další chybu. Mysleli jsme si, že v tu chvíli dáme gól. Místo toho jsme ho dostali," lituje.

Ondřej Vitásek byl u všeho podstatného. Ačkoli obránce, najížděl si do ofenzivních prostorů a hrozil zakončením. "Když mám možnost podpořit útok, nebojím se a jedu dopředu. Někdy to vyšlo," povídá. Jenže při klíčové situaci mířil Vondrka sám na bránu, vysunutý Vitásek už neměl šanci cokoli v defenzivě podniknout. "Je to pravda. Viděl jsem Branka Radivojeviče, jak si krásně udělal beka a čekal před brankou. On mi to nedal, nevadí, bohužel mu to vypíchli. Máme ale takový systém, že když podpořím útok, musí to přečíst útočník a zůstat nahoře. Tohle se nesmí stávat," doplňuje.

Třetí semifinále dlouho připomínalo zápas, který se den předtím hrál v Brně. Hokejisté Komety a Mountfieldu neskórovali v normální době ani v prodloužení, také na severu Čech se dlouho čekalo na gól. Nakonec padly dva, Piráti se jednou prosadili v oslabení. Právě při téhle herní situaci došlo i na jiné velké příležitosti. Bylo to tím, že při hře v pěti jsou soupeři navzájem přečtení? "Je to možné. Týmy už se znají, Chomutov hraje hodně osobní obranu. Pak ten hokej tak vypadá. Někdy to ale vyplyne ze hry," říká Vitásek.

"Teď budeme hladovější po gólech, možná dáme čtyři ošklivé a zvítězíme."

Urostlý bek byl aktérem i jedné hodně sporné situace. Po vedoucí trefě Vondrky putoval na trestnou lavici domácí Dávid Skokan, měl se dopustit hry vysokou holí. Jenže nedopustil, Stránského zasáhla hokejka Vitáska. "Byl jsem v souboji. Hráč ke mně přijel zezadu a já chtěl puk rychle zašlápnout. Jestli jsem ho trefil já? Nevím. Frajer mě držel zezadu, jestli mi do toho drcnul... Neviděl jsem to," hájí se účastník mistrovství světa 2014. 

Bílí Tygři se před početní výhodou poradili u střídačky, trenér Pešán namaloval jasný plán. Ovšem místo šance na vyrovnání přišlo razítko od Pirátů. Marek Tomica zabojoval, zpoza brány našel Ivana Humla a ten přesnou střelou rozhodl. Hokejisté Liberce si tedy v semifinále připsali první porážku, série se tím pádem natáhne. Jak až, to napoví dnešní čtvrtý duel. Vitásek odmítá, že by nezdar jeho tým vykolejil. "Hodíme to za hlavu. Dnes je nový den, nový zápas. Věřím, že vyhrajeme. Tohle nás akorát víc nakopne a semkne. Budeme hladovější po gólech, možná dáme tři čtyři ošklivé a zvítězíme," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz