Poruba dál zbrojí! Zlákala dvojici útočníků včetně kanonýra Pirátů

Foto: Kateřina Kundertová

Poruba hlásí další dvě posily do útoku. Po Markusi Korkiakoskim a Lukáši Endálovi získala střelce Petra Stloukala a navrch mladíka Michala Hotěka. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

„Petr Stloukal hokejově zraje jako víno. Každým rokem posouvá své limity a hranice o stupeň výše, i proto jsme o něj usilovali,“ říká generální manažer klubu Pavel Hinner na adresu nové akvizice, která v uplynulé sezoně nastupovala proti Porubě jako soupeř.

„Petr Stloukal hokejově zraje jako víno. Každým rokem posouvá své limity a hranice o stupeň výše, i proto jsme o něj usilovali.“

26letý útočník má za sebou hokejově velmi dobrý rok, v dresu Chomutova sbíral téměř bod na zápas. Celkem jich odehrál 54, stačil zapsat 23 branek a 28 nahrávek, což z něj dělalo devátého nejlepšího střelce a dvanáctého nejproduktivnějšího hráče celé soutěže.

Stloukal má zkušeností na rozdávání. Už v šestnácti letech zamířil do Finska, rok nato působil v zámoří, ale do Evropy se bleskově vrátil. Následovaly další tři sezony v zemi tisíce jezer a dva roky na Slovensku, kde přispěl Nitře 36 body k zisku mistrovského titulu.

Před sezonou 2016/17 se už vrátil na česká kluziště. Zakotvil v Karlových Varech, se kterými si zahrál extraligu i o patro níž. Během angažmá na západě Čech krátce pomohl i Kadani. Celkem má na kontě 97 extraligových (13+8) a 113 prvoligových startů (46+48).

Dalším novým jménem v porubských řadách je 21letý forvard Michal Hotěk. Přerovský rodák si v minulém ročníku poprvé vyzkoušel Chance ligu v barvách Kadaně a Slavie Praha, kromě toho navíc vypomáhal druholigovým týmům Kobry Praha, Nové Paky a Biliny.

Ambiciózní Poruba má už spoustu zajímavých posil

Ambiciózní RT TORAX už dřív do branky přivedl havířovského Jiřího Matouška a Lotyše Ervinse Muštukovse, do obrany Valacha Jakuba Tepera a Piráta Dušana Žovince, do útoku kanonýry Markuse Korkiakoskiho z Litoměřic a Lukáše Endála z Českých Budějovic.

Aktuální kádr HC RT TORAX Poruba 2011

Brankáři:
Frederik Foltán, Jiří Matoušek, Ervins Muštukovs, Marek Slíž.

Obránci:
Filip Dundáček, Patrik Husák, Tomáš Pastor, Dominik Rudl, Marek Slavík, Petr Šendera, Jakub Teper, Patrik Urbanec, Dušan Žovinec.

Útočníci:
Jiří Brodek, Lukáš Endál, Daniel Häring, Michal Hlinka, Michal Hotěk, Jan Hudeček, Tomáš Jáchym, Petr Kanko, Jan Káňa, Markus Korkiakoski, Marek Sikora, Petr Stloukal, Marek Špaček, Radim Toman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz