Poruba dala jeden gól, ale vyhrála 3:2, zlobí se v Novém Jičíně

Foto: Petr Luba, hcporuba.cz

S ambiciózním favoritem sehráli další rovnocennou partii, přesto odešli poraženi. A to pořádně smolně. Hokejisté Nového Jičína podlehli Porubě ve třetím čtvrtfinále 2:3, když první branku inkasovali až po poradě hlavního rozhodčího s brankovým arbitrem a tu rozhodující v podstatě se závěrečnou sirénou! "Soupeř dal v utkání jeden gól, ale vyhrál 3:2," říká pro Novojičínský deník manažer klubu Milan Urban.

partneři českého hokeje

Nový Jičín se potřetí v sérii ujal vedení a dlouho domácí hráče prakticky k ničemu nepustil, ale na startu druhého dějství ho nalomila branka Michala Sztefka. Ta vzbudila hodně emocí. Hlavní arbitr Tomáš Zbořil rozpažil, jenže za brankou Davida Iláše se rozsvítilo červené světlo. Jak sudí situaci vyřešil? Brankového si přivolal ke konzultaci a po krátké poradě ukázal na středový kruh.

"Jak se říká, gól je, když ho uzná rozhodčí."

"Rozhodčí nejprve rozpažil, ale nakonec dal na brankového sudího," kroutí hlavou Urban. Dostupné záběry nemohou potvrdit ani vyvrátit správnost uznání vyrovnávací porubské branky. Domácí však o její regulérnosti nepochybovali. "Ze střídačky to nebylo vidět, ale kluci, kteří byli na ledě, tvrdili, že kotouč přešel brankovou čáru," říká porubský asistent Roman Kotala.

Klatovy, Jablonec a Vsetín krok od postupu. Písek v přestřelce snížil »

RT TORAX bleskově otočil výsledek, ale ještě do přestávky houževnatý Nový Jičín opět srovnal krok. Zdálo se, že zápas půjde za stavu 2:2 do prodloužení, jenže v úplném závěru se na Porubu usmálo štěstí. "Ze zoufalství nahozený puk nám propadl do branky," říká Kotala ke šťastné trefě Davida Zachara, která padla v čase 59:59. Hosté ještě protestovali, ovšem nebylo jim to nic platné.

"Podle nás padla branka až po čase, protože už zazněl klakson a brankový rozhodčí nemohl ani rozsvítit. Ale jak se říká, gól je, když ho uzná rozhodčí," konstatuje novojičínský manažer po dost kruté porážce 2:3. "Kluci hráli skvěle a nezávislý divák asi nepozná, kdo skončil v základní části druhý a kdo sedmý. Věřím, že nás tohle všechno zocelí a v pátek doma zabereme," velí Milan Urban.

Poruba tak vydřela druhý bod a otočila stav série, nicméně se soupeřem má možná více práce, než sama čekala. "Bohužel neproměňujeme šance a potom ze zbytečností inkasujeme. Otáčet zápasy nás pak stojí moře sil, navíc Nový Jičín výborně brání. Sérii jsme otočili, ale ještě nic není hotovo. V pátek nás na soupeřově ledě čeká další těžký zápas," uzavírá porubský asistent Kotala.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz