Poruba míří do polské extraligy a chce B-tým, půjčí licenci Karviné?

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Už v následujícím ročníku 2017-18 budeme s největší pravděpodobností vídat hned dva české kluby v nejvyšších zahraničních soutěžích. Po Znojmu, které má za sebou šestou sezonu v mezinárodní EBEL, se chce Poruba vydat do polské extraligy! "Jsme rozhodnuti. Ale ještě nás čeká vyřízení všech formalit a náležitostí, které budou k účasti v soutěži potřeba," prozrazuje generální manažer porubského klubu Pavel Hinner.

Plekanec Chance liga

Už loni se mluvilo o přesunu Vsetína na Slovensko a Poruby do Polska, oba kluby ale nakonec zůstaly doma ve třetí nejvyšší soutěži. A pro východní skupinu to bylo dobře. Hlavní favorité s velkými ambicemi vládli a zahráli si finále, v němž Valaši vyhráli jasně 3:0 na zápasy. Hlavní cíl v podobě postupu do WSM Ligy se tak ostravskému klubu nepodařil splnit. "Ale i druhé místo se dá po celém průběhu sezony hodnotit jako úspěch, vždyť do finále jsme postoupili poprvé v novodobé historii klubu," hlásí Pavel Hinner.

RT TORAX hned po finálovém vyřazení začal s přípravami na novou sezonu 2017-18, v níž chce ještě více. "Co se týče prvního mužstva, jsme už rozhodnuti, že se vydáme směrem do polské extraligy," prozrazuje Hinner. "Teď nás čeká vyřízení všech formalit a náležitostí, které budou k účasti v polské extralize potřeba. Jedná se o podobnou situaci, jakou zažili třeba ve Znojmě. Budeme muset být registrováni u Polského svazu. A hráči budou muset mít zajištěny transfer karty," pokračuje porubský generální manažer.

"Poláci umějí udělat ten správný cirkus kolem hokeje, což bude pro naše partnery jen dobře."

A proč právě Polsko? "Z marketingového hlediska má daleko větší přínos pro majitele klubu a jejich aktivity. Polská extraliga je vnímána stejně jako naše nejvyšší soutěž, ale samozřejmě je sportovně na nižší úrovni. Stále je to ale extraliga, jsou tomu uzpůsobeny všechny věci kolem. Mám na mysli třeba televizní přenosy, reklamy nebo také publicitu v jiných médiích." Hinner se o tom mohl osobně přesvědčit během rozhodujícího finálového zápasu polské extraligy, v němž Tychy padly po prodloužení s Krakovem.

"Zápas mě zaujal po stránce organizační, pořadatelské i kultivovaností fanoušků, velmi dobře to na mě všechno zapůsobilo. Samotný duel byl slabší, i tak ale byla vidět ohromná bojovnost a bylo to finále se vším všudy. Nechyběly reklamy, televize, rozhovory ani studia. Ten správný cirkus kolem hokeje Poláci rozhodně udělat umějí, což bude pro naše partnery jedině dobře," říká Hinner. Podle něj jde polský hokej pořád nahoru. "Poslední roky bojují o postup do elitní skupiny MS, ale vždy jim těsně unikne."

Zrušení Ligy juniorů? Poruba vytvoří B-tým, bude hrát krajský přebor

A co bude s druholigovou licencí, kterou Poruba disponuje? "Zřejmě jí zapůjčíme do Karviné, kde máme v plánu si vytvořit spřátelený klub. Tam by chodili hráči, kteří by neměli výkonnost na polskou extraligu, ale zároveň budou nesmírně šikovní na krajský přebor. V případě dobrých výsledků by si pak jedinci mohli zahrát i za naše první mužstvo v polské extralize, situaci však mírně komplikují právě transfer karty, jelikož je to znovu otázka financí," prozrazuje Hinner, který chce v Porubě vytvořit také B-mužstvo.

Především kvůli úplnému zrušení Ligy juniorů, které nadělalo klubu velké starosti. "B-tým se představí v krajském přeboru a měl by nahradit juniorské mužstvo, které doplní nadějní hráči ze staršího dorostu, kteří tak ve své kategorii přenechají místo mladším," líčí Hinner. Naráží tak na další novinku, tou je tříročníková Liga staršího dorostu. "Ale je to dle mého názoru naprostý paskvil, protože se jedná o náhražku za likvidaci juniorského hokeje," zakončuje Hinner, který je také odpůrcem nového systému WSM Ligy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz