Posila pro Vítkovice: Z Liberce se do Ostravy stěhuje útočník Lakatoš

Foto: hc-vitkovice.cz

Vítkovice po brankáři Miroslavu Svobodovi představily druhou posilu pro následující extraligový ročník 2019/20, útočné řady ostravského klubu doplní Dominik Lakatoš.

Nový fanshop

Dvaadvacetiletý útočník byl pevnou součástí úspěšného libereckého týmu, s nímž za poslední čtyři sezony slavil zlato a dvě stříbra. Celkem s Bílým Tygrem na dresu odehrál 202 zápasů, zapsal v nich 81 bodů za 37 branek a 44 nahrávek.

„Jeho výkonnost v posledním roce nebyla optimální, a tak jsme se shodli, že je potřeba, aby změnil prostředí, osamostatnil se a navázal tak na výkony z minulých let.“

„Dominik pro nás odvedl neskutečnou práci a sám ví, že klub pro něj udělal také velmi mnoho. Pomohl nám vyhrát titul a uhrál s námi dvě finále, za což mu patří velké díky,“ hlásí sportovní manažer a hlavní trenér Bílých Tygrů Filip Pešán.

„Naše cesty se rozcházejí, Dominik musí udělat další krok v kariéře. Jeho výkonnost v posledním roce nebyla optimální, a tak jsme se shodli, že je potřeba, aby změnil prostředí, osamostatnil se a navázal tak na výkony z minulých let.“

„Je mladým hráčem, který ale má dostatek extraligových zkušeností a to i s nejtěžšími zápasy, jaké lze zažít.“

Pešán nevylučuje, že by se v dalších letech pod Ještědem znovu potkali, ale nyní Lakatoš míří do Vítkovic. „Je mladým hráčem, který ale má dostatek extraligových zkušeností a to i s nejtěžšími zápasy, jaké lze zažít,“ těší Jakuba Petra.

„Kromě toho s ním máme i osobní zkušenosti z mládežnických reprezentací,“ doplňuje vítkovický trenér a generální manažer, který Lakatoše v minulosti vedl jako kouč českého národního týmu do dvaceti let na mistrovství světa 2016.

„Chtěl jsem jít někam, kde vím, že to má potenciál. Kde mladí hráči dostávají prostor a mají šanci se rozvíjet. Myslím, že v tomhle je to tam podobné jako v Liberci.“

Lakatoš, který v uplynulé sezoně hrál krátce i za Zlín, se na nové angažmá těší. „Já si vybral Vítkovice, přišlo mi to jako nejlepší rozhodnutí. Znám se s panem Petrem, ale je tam třeba i Honza Výtisk, na kterého se těším,“ pokyvuje.

„Chtěl jsem jít někam, kde vím, že to má potenciál. Kde mladí hráči dostávají prostor a mají šanci se rozvíjet. Myslím, že v tomhle je to tam podobné jako v Liberci,“ uzavírá šikovný útočník, kterého před dvěma lety draftovali zástupci Rangers.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz