Posily pro Kladno? S týmem trénují Salák a Barinka

Foto: hc-kometa.cz

Do přípravy Rytířů se zapojili bývalý reprezentační brankář Alexander Salák a zkušený 35letý obránce Michal Barinka. Salák s týmem trénuje delší dobu, Barinka na Kladno dorazil v úterý.

NHL 20

„O oba máme velký zájem. Jednání o podpisech smluv probíhají, zdaleka ale ještě nejsou u konce," potvrdil pro sport.cz tiskový mluvčí Vít Heral.

Salák se s Rytíři připravoval už v minulosti, letos ale stále nemá angažmá. Nemuselo by tedy zůstat jen u tréninků. Začne na Kladně sezonu?

V uplynulém ročníku odchytal 26 utkání za Lokomotiv Jaroslavl. V základní části KHL měl víc než 92% úspěšnost zákroků.

V Česku naposledy chytal v sezoně 2005/2006, to byl věkem ještě junior. Od té doby působil ve Finsku, Švédsku, Rusku a nastoupil i v NHL za Floridu. S reprezentací se zúčastnil třeba ZOH 2014 nebo domácího MS 2015.

Barinka s národním týmem dokonce získal zlatou medaili na památném šampionátu v Německu. Stejně jako Salák byl i na olympiádě v Soči. Poslední dvě sezony strávil v Kometě, s níž v roce 2018 vyhrál titul.

V uplynulém extraligovém ročníku nastoupil do 46 utkání s bilancí 4+4. Ve statistice +/- měl tři plusové body. 

Aktuální soupiska Rytířů Kladno

Brankáři: Adam Brízgala, Lukáš Cikánek.

Obránci: Martin Kehar, André Lakos, Ladislav Romančík, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr, Brendon Nash, Brady Austin, Ondřej Smetana.

Útočníci: Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Patrik Machač, Antonín Melka, Tomáš Redlich, David Stach, Jakub Strnad, Ladislav Zikmund, Jaromír Jágr, Brendan O'Donnell, Martin Réway.

Foto: hclokomotiv.ru

Změny v kádru

Příchody: Ladislav Romančík (O, Litvínov), Brady Austin (O, Esbjerg, DÁN), Ondřej Smetana (O, Ústí nad Labem), Jakub Müller (O, SaiPa, jun. FIN), David Stach (Ú, Plzeň), Adam Kalaj (Ú, TUTO, jun. FIN), Brendan O'Donnell (Ú, Dornbirn, EBEL), Martin Réway (Ú, Tingsryds, SWE).

Odchody: Jiří Říha (O, Litvínov), Linus Svedlund (O, ?), Petr Hořava (O, Slavia), Adam Kubík (Ú, Hradec Králové), Tomáš Vildumetz (Ú, Ústí nad Labem), Tomáš Plekanec (Ú, Kometa Brno), Petr Vampola (Ú, Slavia).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz