Posily pro Litvínov? Pracujeme na nich, potvrdil Šlégr. A co Kýhos?

Foto: hcverva.cz

Chemici ani v neděli nedokázali přerušit dlouhou sérii porážek a vidina sestupu se tak znovu přiblížila. Duel proti Moře probíhal podle stejného vzoru jako v předchozích zápasech: Verva po aktivním vstupu několikrát inkasovala a po zbytek zápasu se pouze marně snažila dotáhnout náskok svého soupeře. Tíživou situaci klubu v rozhovoru přibližuje generální ředitel Jiří Šlégr.

Nový fanshop

 „Budeme mít poradu, musíme si říct, co je ještě možné udělat. Máme jeden zápas před poslední čtvrtinou. Určitě se sejdeme dnes i zítra s vedením Unipetrolu a budeme řešit, co pro záchranu soutěže můžeme udělat,“ říká Šlégr. 

Jak byste duel s Olomoucí zhodnotil?
Myslím, že jsme soupeře přehráli, ale nedáváme góly. Měli jsme přes čtyřicet střel, soupeř dvacet a dali jsme jen jednu branku. To je strašně málo. S produktivitou budeme muset něco udělat.

„Určitě se sejdeme dnes i zítra s vedením Unipetrolu a budeme řešit, co pro záchranu soutěže můžeme udělat.“

Budete žádat o nějaké zdroje, abyste mohli tým výrazněji posílit?
Máme připravený plán, co se ještě dá udělat. Je leden a blíží se konec přestupního termínu, takže všechno tohle musíme zvážit a přijít s nějakým návrhem a možnostmi.

Máte už třeba nějaký plán a pouze čekáte na souhlas Unipetrolu?
Pracujeme na něm dlouhodobě. Není to tak, že bychom se teď probudili a zjistili, že jsme tam, kde jsme. Nějaký plán na stole máme, ale rozhodně si ho musíme nechat posvětit a pobavit se o něm s představenstvem.

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Zmínil jste, že zápasy rozhoduje efektivity střelby. Nemyslíte, že týmu chybí útočná lajna, která by rozhodovala zápasy a dá se teď ještě vůbec sehnat?
Rozhodně to není jednoduchý úkol. Nebudeme nic vzdávat a pokusíme se něco připravit. Nemůžeme koukat a nic nedělat. Mluvíme s určitými hráči, především ze zahraničí, protože nikdo z extraligy nám logicky nebude nabízet jejich nejlepší hráče. Uvidíme, jestli se nám někoho povede přivést.

Je ve hře příchod vícero hráčů?
To je možné, může se to stát. Bude to škála určitých hráčů a určitých možností, které na trhu momentálně jsou. My si musíme říct, kolik jich je potřeba přivést.

„Dlouhodobě jsme se o určité výměny snažili. Bohužel ze strany jiných týmů tam nebyl zájem, pak je to složité.“

Pracovali jste i na nějakých výměnách?
Dlouhodobě jsme se o určité výměny snažili. Bohužel ze strany jiných týmů tam nebyl zájem, pak je to složité. Jak jsem řekl, pořád na tom pracujeme a budeme pracovat dál.

Na konci listopadu jste po sérii porážek rezignoval, teď mužstvo prohrálo sedmkrát v řadě. Má trenér Kýhos pořád důvěru?
Nevím, jestli je to teď úplně o trenérovi. Když se jde do poslední čtvrtiny, tak asi není úplně ideální měnit systém. Je to o tom se semknout jako parta, postavit lidi, které budeme mít k dispozici, aby odvedli co nejlepší práci a pokusili se získat každý bod v následujících zápasech.

Vnímáte v současné situaci změny v Pardubicích?
Samozřejmě. Je to pro ně obrovský posun, především finanční. My ale nemůžeme koukat na našeho soupeře, musíme koukat na sebe. Nechci hodnotit mezi kým to bude. Musíme se soustředit na náš klub, co můžeme v téhle fázi udělat, abychom posílili nebo něco vylepšili. Není na to nějaký recept, že bychom teď otočili křišťálovou koulí a přinesli nějaký zázrak.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz