Poslední akce naštěstí vyšla, libuje si Draisaitl. Slováci musejí vyhrávat a čekat

Foto: iihf.com

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Tak tohle už je trochu moc. Slovenští hokejisté na domácím šampionátu ztratili smolně bitvy s Finy i Kanaďany, mizerný závěr utkání je potkal i proti Němcům. Svěřenci trenéra Ramsayho přišli o body v posledních dvou minutách utkání a německý obrat pro ně může mít drsné důsledky. Postup do play off se pro domácí výběr hodně zkomplikoval.

Nový fanshop

Pro celé Slovensko to byl šok. Když v čase 58:08 vyrovnal Markus Eisenschmid, ještě měli domácí šanci, že soka zlomí za dva body. Pak se ale rozjel po pravé straně Leon Draisaitl a v čase 59:33 luxusně trefil. V napěchované Steel areně bylo najednou hrobové ticho...

Slováci si nechali utéci další vyhraný zápas. Není divu, že záhy po bitvě nebylo nikomu z nich do řeči. „Je to zklamání. Stejný zápas pro nás i pro Němce, jenže vyhráli oni," smutní Andrej Sekera. Obránce Edmontonu se v utkání trefil, ovšem nakonec to bylo k ničemu. Slaví Němci, kteří mají už dvanáct bodů „Využili našich chyb a dali dva góly. My si musíme uvědomit, kolik zbývá do konce, a jak je třeba hrát. Němci makali celých 60 minut, naopak my pak trošku polevili," připomíná Sekera.

Slovenští hokejisté znovu dojeli na mizerný finiš třetí třetiny. S Finy je popravil žolík Kakko, od Kanaďanů dostali rozhodující gól necelé dvě vteřiny před koncem v oslabení. A teď přidal klíčový zářez Leon Draisaitl. „Nebyl to pro mě zrovna povedený zápas, ale chtěl jsem se pokusit o ještě jednu akci. Naštěstí vyšla," pochvaluje si hvězda Edmontonu.

Ano, Draisaitl nebyl zatím na šampionátu tolik vidět. Směrem do obrany se moc nehrne, rekordy produktivity také netrhal. Ale proti Slovákům předvedl parádní kousek. „Střelu se nám nepovedlo zblokovat, Draisaitl to krásně trefil. Oni celý zápas čekali na jedno přečíslení, a to přišlo na konci. Borec ukázal, jakou má sílu. Vzal to na sebe a rozhodl," uznává Libor Hudáček.

Liberecký útočník byl po zápase hodně naštvaný. Tohle domácí výběr trestuhodné zkazil „Jak bych to řekl... Každý musí dělat, co je třeba, to si žádá hokej. Když máme vyhodit puk kolem mantinelu, zblokovat střelu nebo nepropadnout - a je minuta do konce... To je pro mě nepochopitelné!" povídá upřímně. 

Slovákům nezbývá, než bojovat, čekat. A věřit.  „Těžko se to bude házet za hlavu. Nesmíme se vzdát. Musíme vyhrát všechno a doufat, že nám to pomůže," říká o šancích na playoff Sekera. Naopak jeho klubový parťák z Oilers je šťastný. „Všichni kluci táhnou za jeden provaz. Baví mě s nimi hrát. Nedíváme se moc dopředu, soustředíme se jen na příští zápas," hlásí Draisaitl. Pro slovenský tým měl uznání: „Bojovali a hráli opravdu dobře. Někdy v hokeji musíte vyhrát i ošklivým způsobem. Udrželi jsme se na dostřel a nakonec získali tři velmi důležité body," uzavírá.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz